15 fljg) NIEUWS ruimen is een Saval CO2 brandblus-installatie aan gebracht, die met zijn waarnemingspaneel op de Brug en een alarmsysteem voldoende brandveilig heid moet waarborgen. De bediening van de CO2- flessen en het alarmsysteem geschiedt uit een ruimte achter het stuurhuis waar bovendien groepsgewijs staat aangegeven hoeveel flessen geopend moeten worden bij brand in een bepaalde ruimte. 3e Branddeuren plus Isolatie In het schip zijn 100 branddraaideuren en 10 brand- schuifdeuren gemonteerd. De brandisolatie beslaat een totaal oppervlak van circa 14.000 m2 spuit asbest aangebracht door Hertel Co, te Rotterdam. b. W.D. Indeling De eisen van de International Convention (Londen 1948) maakten het noodzakelijk op spant 29 A een waterdicht schot op te trekken tot aan het A-dek en met het oog op de nieuwe indeling 6 nieuwe W.D. deuren te monteren. Deze deuren zijn van het fabrikaat Atlas te Bremen. De deuren worden door elektromotoren geopend en gesloten, ter wijl bij weigering van de motoren, de deuren van boven het schottendek af door middel van spindles met de hand kunnen worden bediend. Vanaf het W.D. deurenpaneel op de brug is de officier van de wacht in staat alle deuren gezamenlijk of af zonderlijk te openen of te sluiten. c. Lekstabiliteit De uitgebreide berekeningen hiervoor wezen uit, dat ca. 1450 ton vaste ballast nodig was, om bij lek schip voldoende stabiliteit te waarborgen. Deze ballast is hoofdzakelijk aangebracht tussen de beide tunnels onder luik 3 en 4 en in de voorrui- men. De zijbunkers zijn onderling verbonden door middel van kruiselings gemonteerde zogenaamde crossovers, leidingen van 12" diam., zodat niet met afsluiters gemanipuleerd behoeft te worden. 6. Zwembaden 2 zwembaden zijn aangebracht achter op het Ren dezvous dek. Dit gedeelte van het D-dek met zijn zonnedek heeft de naam Rivièra dek gekregen. De zwembaden zijn in mozaïek blauw betegeld, omringd door een brede strook betegeld strand, met daarachter het zonnedek. Aan de voorzijde be vindt zich het cafféterras. Beide zwembaden zijn voorzien van onderwater verlichting, terwijl naast de banken om de zwem baden parasols met dekverlichting zijn aangebracht. •7. Zonnedek Op het sportdek (300 m2) zullen de passagiers zich kunnen bezighouden met allerlei dekspelen. Een ping-pong- en een gymnastiekzaal completeren de sportgenoegens van de passagiers. 8. Reddingsmiddelen De gehele uitrusting van de reddingsmiddelen is aangepast aan de eisen van de Conventie 1948 en de Britse M.O.T. Door het grotere aantal passagiers en bemanning is het aantal sloepen tot 12 stuks uitgebreid. De 2 nieuwe motorreddingboten, geschikt voor 75 man elk, zijn uitgevoerd in gealodiseerd zeewater- bestendig aluminium, naar klasse A, met de na volgende afmetingen: 9,6 X 3,3 X 1,28 m, ge bouwd met langs- en dwarsspanten, voorzien van een 2-cilinder Samofa dieselmotor - 2 S - 108 van 20 a 30 pk, radiocabine en uitgerust voor sleep- doeleinden. De Fa. Verhoef te Aalsmeer leverde deze 2 nieuwe boten. De oude zwemvesten en reddingboeien zijn alle vervangen door het op 1 januari I960 vereiste mo del. 9. Keukeninrichting Deze is geheel nieuw ingericht en onderverdeeld in een bakkerij, pastei-icecreamshop, koffiepantry, wijnpantry, bordenafwasplaats, zilverkamer, koude pantry, groenten afwasplaats, vrieskamer, pannen- afwasplaats en hoofdkeuken. a. Bakkerij Deze is uitgerust met een rijstkast, broodsnijmachi ne, deegmenger, deegtrog, oven en werktafel. b. Pastei-lcecreamshop Hier staan een banketoven, amandelwrijfmachine, koelkast, consumptie-ijsmachine, icecream conser ves mixers en de nodige werktafels, aanrechten enz. opgesteld. c. Coffeeshop In deze ruimte vinden wij de koffieketels, water boilers van 50 1, electrische toasters, bainmarie, eierkookapparatuur, stoomkookpot van 30 1 en de aanrecht in r.v.s. uitgevoerd. d. JVine Pantry Hier staan opgesteld een koelkast, ijskast, f lessen - kast met werktafel, aanrecht en werktafel. e. Borden Afwasruimte Naast de bordenwasmachine zijn hier nog opge steld kasten voor glaswerk, afvalstortkoker en aanrecht met werktafels. f. Zilverkamer Behalve een aanrecht vinden wij hier de zilverkast. g. Koude Pantry Hierin is de volgende apparatuur opgesteld: 3 koelkasten, een counter, een vleessnijmachine, een aanrecht en een mengmachine. h. Groentenschoonmakerij Hierin zijn de aardappelschilmachine, aanrechten en werktafels opgesteld. i. Keukens Om de twee oliegestookte Stefano fornuizen met een capaciteit van 500 personen elk heen, staat de volgende apparatuur opgesteld: Groentenzeefmachi-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 17