gebruiken 28 pk. Totaal stoomverbruik 2700 kg/ u.-6 atm. Totale koelwaterhoeveelheid 320 m3/u. Totale gekoelde waterhoeveelheid 200 m3/u. Totaal stoomverbruik voor bevochtiging 400 kg/u. De fans voor airconditioning brengen ca. 90.000 m3/u lucht in het schip. De afzuigfans persen ca. 60.000 m3/u lucht uit het schip. De gehele installatie is door de fa. Bronswerk ge leverd, gemonteerd en beproefd. Hydrofoorkamer In deze ruimte op het Lowerdek voor de hulpma chinekamer, staan de zoet- en drinkwater-hydro- foorinstallaties opgesteld. De zoetwaterinstallatie, geleverd door Maters Be verwijk, bestaat uit een drukketel van 2500 1 in houd met een werkdruk van 6 atm., uitgerust met de diverse appendages en 4" buisaansluiting. Het systeem wordt bediend door 2 zelfaanzuigende Sihi- pompen model DA 7 120 kk, elk met een capaciteit van 24 m3/u met een opvoerhoogte van 50 m, aan gedreven door een 15 pk Hansa 220 V-gelijk- stroom-compound-motor met 1450 omw/min. Voor het warmzoetwater is een door Bronswerk geleverde voorwarmer in het systeem gebouwd van het type - T.U. - 21 - S III met een warmteuitwisse- ling van 1 200.000 Kcal./u voor stoom van 7 atm werkdruk. De drinkwater-hydrofoor-installatie omvat een ke tel van 1000 1 - 6 atm werkdruk, 2 Sihi pompen type DA - 3630 kk elk met een levering van 6 m3/u en een opvoerhoogte van 50 m, elastisch gekoppeld aan een Hansa motor van 4 pk, in druipwaterdichte uitvoering, 220 V gelijkstroom. Voor warm drinkwater is deze installatie uitgerust met een door Bronswerk geleverde Compacta voor- warmer type T - 12 - S - V met een warmteuit- wisseling van 402.000 kcal/u en 7 atm stoomdruk. Al het drinkwater wordt, voordat het wordt afge geven voor de consumptie gezuiverd door 2 dechlo- rinators, geleverd door de Waterzuiverings Mij., te Amsterdam. De parallel aangesloten filters heb ben een capaciteit van 6 ton per uur. Deze installatie levert het warme en koude water aan de wastafels in de hutten van passagiers en bemanning en aan de drinkwaterkoelers in kom buis en pantries. Stuurhuis en Navigatiemiddelen Het nieuwe uit aluminium opgebouwde stuurhuis is inwendig beschoten met teak. Behalve stuurstand, machinetelegrafen en roer- standaanwijzer, is het uitgerust met een gyro- dochterkompas, een zgn. true motion Decca Radar installatie een Public address-installatie, waardoor de officier van de wacht dan wel de gezagvoerder zich via de muziekinstallatie van het schip kan richten tot passagiers en bemanning. Op de brug bevinden zich ook het rookmeldpaneel, het Sprinkler- en het W.D. deurenpaneel. Per telefoon staat men in verbinding met de di verse bedrijfsruimten. Een Loud-Hailer-installatie completeert de uitrusting van de brug. Achter het stuurhuis is de kaartenkamer, uitgerust met de rich tingzoeker Echo soundig apparaat, beide fabrikaat Marconi. Tevens wordt van hieruit de centra le klokken-installatie bediend, bestaande uit 32 klokken en er is een zelf registrerende koersaanwijzer van het fabrikaat Sperry opgesteld. Achter de kaar tenkamer staat een Sperry gyrokompas gemonteerd, dat uiteraard zijn gegevens doorgeeft aan het doch terkompas in de stuurhut. In de Radiohut staat de volgende apparatuur opge steld: a. Marconi-zender type Ocean Span 200 W voor telegrafie en telefonie op midden- en korte golf met bijbehorende ontvanger-type Mercury electra. b. Marconi noodzender type Reliance. c. Marelli radio telefonie- en telegrafiezender voor 600 W met bijbehorende ontvanginstallatie; deze is speciaal voor telefoonverbindingen op lange afstand t.b.v. passagiers. d. Radio telefonie-zend-ontvanger van beperkt vermogen t.b.v. kustgebruik. Nooddynamokamer In de nooddynamokamer achter op het B-dek, staat opgesteld een dieselaggregaat, bestaande uit een Hawker Siddely 5-cylinder dieselmotor, direct gekoppeld aan een Harland Wolff gelijkstroom generator voor 220 V gelijkstroom met een capa citeit van 50 kW. In deze ruimte is bovendien de noodbatterij onder gebracht voor 220 V gelijkstroom met een capaci teit van 284 Amp.uren. Beide installaties leveren hun energie via een in deze ruimte opgesteld schakelbord, waarop de noodverlichting van het gehele schip is aangeslo ten. Bovendien kan één van de stuurmachine-mo- toren op dit bord worden geschakeld. In verband met mutaties op de afdeling Rekeningen van de Afdeling Reparatie, is een tweetal vacatures ontstaan voor de vervulling waarvan resp. een werktuigkundig en een scheepsbouwkundig onderlegde kracht wordt gezocht. Betrokkenen zullen hoofdzakelijk worden belast met het verwerken, samenstellen en opmaken van rekeningen in aansluiting op door de Afdeling Reparatie uitgevoerde werkzaamheden. Gegadigden, afgestudeerd aan een H.T.S. of met een daaraan gelijkwaardige opleiding, worden uit genodigd zich in verbinding te stellen met de heer Van Son, afdeling Personele Zaken Beambten (werftel. 407). NIEUWS 20

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 22