Uitbreiding W.F.-vaartuigendienst NIEUWS Twaalf december 1959 was een ge wichtige dag voor de W.F.-vaartuigen dienst. Er werden die dag 2 boten ge doopt: de „Engineering" en de „And", door de jongedames Woltjer, de tweeling van onze directeur. Isa Woltjer doopte de „Engineering" en Marleen de „And". Voor hun charmante medewerking bood de heer C. M. Meeuwisse een herinneringsgeschenk aan. Over beide sleepboten nog het navol gende. De „Engineering" is een mo torsleepboot met een vermogen van 300 E.P.K. De romp is gebouwd door omscholers, die hierdoor een behoor lijk object kregen om de nodige er varing in hun vak op te doen. De boot is gebouwd in het kader van de modernisering van onze sleepboot- vloot. De „And" is een snelle motordirectie- boot met een vermogen van 150 E.P.K. en een vaarsnelheid van 30 km per uur, zij heeft een Schottel roer propeller, hetgeen een zeer grote wendbaarheid aan het vaartuig geeft. Er wordt nog al eens gevraagd naar de naamgeving van de W.F.-sleepboten. Hoe komt men aan deze namen? De oorspronkelijke naam van het bedrijf: Wilton's Machinefabriek Scheepswerf, (Wilton's Engineering Slipway Co.) wordt door deze naamgeving in ere gehouden. De vloot heeft reeds boten met de namen „Wiltons", „Slipway", „Engineering" en „And". Er is nog een nieuwe sleep boot in bestelling en wanneer hieraan nu, zoals voor heen, de naam „Company" gegeven zou worden, dan zou de oorspronkelijke firmanaam geheel herleven en een oude traditie worden hersteld. Wij danken de heer J. Vermeiden voor deze inte ressante bijzonderheden, die hij ons gaarne verstrekte.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 23