23 ft?» NIEUWS Gas- en waterleidingbedrijf, brandweer, po litie en een groep straatmakers konden snel worden ingeschakeld. Dit was ook nodig, want het bleek nl. dat door de breuken in de gasleiding branders-werkzaamheden ge vaar opleverden. Van de firma Hensen waren al spoedig en kele deskundigen aanwezig om aanwijzingen te geven. Branden en snijden aan zo'n zware kraan eist voortdurende oplettendheid. Even spoedig als genoemde instanties wa ren o.m. de Burgemeester, de heer J. W. Peek en de Commissaris van Politie, de heer K. Rijpma aanwezig. Van vele zijden was er medeleven te constateren met het bedrijf. En hoe onze eigen mensen, na uren van hard en ingespannen werk, nog steeds enthousiast bleken, wordt wel bewezen door de woorden van één hunner: „Als wij nu straks hier wat te eten kunnen krijgen, dan behoef ik niet naar huis, want ik ben toch wel bang, dat mijn vrouw mij niet meer laat teruggaan." Dit „eten" voor de ploeg aan de werf te krijgen was alweer een karwei apart. Vele zaken moesten tot hun grote spijt verstek laten gaan. Geen personeel in de keuken! Zeer verklaarbaar op zo'n ongelegen tijd stip. Tenslotte wist hotel „De Kroon" raad en bracht, met kok en servetten incluis, de nodige leeftocht, „het was een prima maal", aldus de heer Marcus. Dit zijn dan de minder bekende feiten, die onze kranten niet konden weten, maar die toch het vermelden waard zijn. Zij zijn een bewijs, dat plichtsbetrachting niet alleen be staat in de normale vervulling van normale taken, maar zich soms het allerbest mani festeert in tijden van nood en onder moei lijke en gevaarlijke omstandigheden.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 25