Gedraagt u als heer in het verkeer! Het oog op de weg! - maar dt VEILIGHEID is BEPALEND NIEUWS 26 Uw Victor heeft altijd nog te veel op- en aanmerkingen op het veilig denken en doen van sommige medewerkers, om ons bedrijf goed en veilig te kunnen noemen. Het volgende gesprek ontspon zich deze maand met uw veiligheidsinspecteur: Maar al te veel komt het voor, dat, wanneer er een auto nadert op de rijwegen van ons werfterrein, sommige voetgangers demonstratief langzaam gaan lopen bij het oversteken of op de rijweg blijven lopen. Dit is beslist uit de boze. Op die ma nier lokt men ongevallen uit en het leidt tot nodeloze spanningen. Ongevallen uitlokken en risico's nemen is dom. Wij waren van mening, dat deze tijd wel achter ons zou liggen, maar het blijkt dat er altijd nog wel achterblijvers zijn. Toch zullen wij voortgaan om van deze achterblijvers redelijke wezens te maken, dacht uw Victor. 1. Er zijn in het verkeer genoeg mogelijkheden om u te laten afleiden. Maar alle vervelende vliegen, stofjes in uw ogen, mooie-meisjes-op-stoep en weten wij-veel ten spijt: doe daar niet aan mee. Laat uw wegbeeld geen moment los. Doe als het Veilig-Verkeer's mannetje Wouter Wegwijs: Houd het oog op de weg! 2. Er zit meer achter (u) dan u denktIn het verkeer is het voor een automo bilist noodzakelijk te weten, wat er achter en naast zijn wagen gebeurt. Kijk daarom in de spiegel. Kijk nog eens. Blijf regelmatig kijken! En doe als het Veilig-Verkeer's mannetje Wouter Wegwijs: Neem er een paar ogen (zij spiegels) hij! 3. Fietsers en bromfietsers hebben maar al te dikwijls te lijden van hinderlijke, ongedimde autolampen. Daar moet u eens wat aan doen, heren automobilisten. Toon uw correctheid. Maar ook in het verkeer kan de liefde niet van één kant komen. Daarom herhalen wij hier de hartekreet van ons (verblinde) Veilig-Verkeer's mannetje Wouter Wegwijs: (Brom)fietser, ook gij verblind niet! 4. Beleefd zijn we allemaal, dat staat vast. Alleen vergeten we het wel eens, bijvoorbeeld maar al te dikwijls in het verkeer. Daar denken we nog maar al te veel aan onze eigen belangetjes, onze eigen haast, onze eigen tijdnood, enz., enz. Wat meer eerbied voor de medemens is op de weg geen overbodige luxe en zonder nu te willen beweren, dat wij voor iedere medeweggebruiker de hoed moeten afnemen, zijn wij het toch wel eens met het Veilig-Verkeer's mannetje Wouter Wegwijs als hij constateert: Dimmen een kwestie van beleefdheid. 5. Er schijnen nog steeds enkele (wandelende) landgenoten te zijn, die ogen op hun rug hebben en die zich kunnen permitteren om rechts te houden als zij door afwezigheid van voet- of rijwielpad op de rijweg moeten lopen. Maar u behoort daar stellig niet bij. Laat u niet in de rug aanvallen en volg de raad op, die het Veilig-Verkeer's mannetje Wouter Wegwijs u geeft: Loop het verkeer tegemoet! 6. Vecht u graag met een tegenstander, die door zijn „zwaargewicht" en snelle sprong honderden malen meer vernietigingskracht heeft dan uzelf? Neen? Ga daarom ook de trein uit de weg. De Nederlandse Spoorwegen doen alles om u te waarschuwen, als zo'n „sterke broer" uw pad gaat kruisen. Maar alle fraaie knipperlichten en (halve) overwegbomen ten spijt - doe als het Veilig-Verkeer's mannetje Wouter Wegwijs: Overweeg bij overwegen! Uitgave van het Verbond voor Veilig Verkeer.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 28