WERK VEILIGER? w\mer PL Handel ovedeq bv/het etwtw Heem geen onnodig risico h Een goed begin is het halve veiligheidswerk Door overleg naar veiliger werkmethoden Willy Wilton-Fonds 27 NIEUWS m*ar X OVERLEG *?p, Ieder jaar wordt er een programma samengesteld voor het streven naar een steeds veiliger bedrijf. Deze programmapunten worden maandelijks aan de voorzitters en secretarissen der Werkveiligheids- commissies verstrekt. Dit stelt hen in staat hierop eventueel hun veiligheidsbeleid in de afdeling te richten. Als eerste programmapunt is aangegeven, „Overleg bij het werk". Dit overleg wil niet zeggen, dat een elk in een afdeling zijn zienswijze als de juiste naar voren gaat dringen. O nee, want dan zou het misschien kunnen ontaarden tot een Poolse land dag waar veel gekakeld wordt, maar geen eieren geproduceerd. Het moet ook weer niet zo zijn, dat één de lakens uitdeelt, zonder de anderen om advies gevraagd te heb ben. Overleg tot veiliger werkmethoden houdt in het rekening houden met het advies van anderen. Let u maar eens op in het bedrijf, hoe altijd weer door overleg het werk beter marcheert, zo vlug mo gelijk, maar bovenal zo veilig mogelijk. Het ver eist de juiste instelling en de wil hieraan zijn me dewerking te geven. Veiligheidsdienst Blijkbaar geïnspireerd door de hedendaagse kun stenaars, die met behulp van ijzer wonderlijke, maar soms kunstzinnige figuren scheppen, heeft één onzer werknemers het ook eens geprobeerd. Kunst in de Koperslagerij Deze robot is daar gemaakt. En al is het niet di rect in staat om ons te ontroeren, origineel is het. Het wijst er ook op, dat de dagelijkse arbeid niet in staat is verborgen scheppende krachten te do den. Integendeel ontvangen: 450,Bijzondere Baten 1,75 Bazenvereniging 228,25 Werf Rotterdam (opbrengst verkoop klein materiaal). 55,Laboratorium (opbrengst reparaties brillen) 973,55 Werf Schiedam (opbrengst verkoop klein materiaal) 12,50 Fijenoord In de maand december werd aan 109 leden van ons personeel in totaal 4491,66 uitgekeerd (incl. Kerstpakketten)

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 29