Bednjfsschool-HKUm Wij beloofden het vorige jaar, om u nog een verslag te geven van het bezoek, dat een groep leerlingen van de Bedrijfsschool bracht aan het door hun geadopteerde schip, de 762. De 3de-jaars koperslager Alfred Groene- wegen vertelt het volgende: Bezoek aan de 762 ln de maand december zijn wij met ver scheidene jongens van de bedrijf sschool, naar het door ons geadopteerde schip ge weest: bouwnummer 762. Onder leiding van de heer T. Wagt zijn wij aan boord geweest. Een volgende keer gaan wij kijken hoe ver de bouw van het schip dan gevorderd is. Tijdens ons bezoek hebben wij verschillende afdelingen bezocht en zijn wij ook in enkele olietanks geweest. De expeditie begon; we klommen gezamen lijk een steil laddertje af, gelukkig hoeven we dat niet iedere dag te doen. Diegenen, die dieptevrees hadden, waagden het er niet op mee naar beneden te gaan, maar ja, deze moesten dan maar boven blij ven staan, wij gingen verder. Beneden aangekomen, stoffig en vuil, gin gen we naar de heer Wagt toe en deze wachtte tot allen beneden waren en begon toen met zijn verhaal over de olietanks. We luisterden aandachtig, maar we zagen niet, wat hij aanwees, maar dit was gauiv verholpen. Hij schreeuwde naar boven: ,,Hé, Arie geef es een lichte!" En gelukkig daar kwam licht, nu konden we elkaar weer zien. Na de toespraak over de middentank gin gen we naar een zij tank. Hier waren we gauw uitgekeken, het was allemaal hetzelfde. Toen begaf de groep zich weer naar boven. Daarna gingen we naar het dekhuis, hier was ook nog niet veel te zien, het was enkel maar staal. De hutten van bemanning en ka pitein waren ook nog één staalmassa; maar we zullen over een maand of wat wel zien of die dan al gereed zijn. Henk v. d. Schans, leerl. Scheepsbeschieter, ontvangt het insigne Verslag Veiligheidsbijeenkomst 24 dec. 1959 Op donderdagmorgen 24 december was er in de kantine van de Bedrijfsschool een bijeenkomst voor alle leerlingen. De heer Van der Jagt opende deze morgen met het voorlezen van het kerstverhaal uit Lucas 2, zodat we mede door de sfeer volle kerstversiering in de juiste stemming kwamen. Hierna gaf hij het woord aan onze bedrijfsveiligheidsinspec- teur, de heer Sparreboom. Deze gaf met enkele woorden de zin van het kerstfeest aan en maakte daarna enkele vergelij kingen tussen Christendom en Veiligheid. De heer Sparreboom spoorde ons aan op aller veiligheid te letten. Hierna ging hij over tot het uitreiken van de speldjes waarop het veiligheidsembleem staat. Elke afdelingsinspecteur kreeg zo'n veiligheidsspeldje door de heer Van der Jagt opgestoken, die hierbij stond te glunderen. Dit kon hij doen daar het aantal ongevallen al aanzienlijk is gedaald. Kees v. d. Hemert kreeg voor de Modelmakers het bekende veiligheidscompetitiebord waardoor nu de modelmakers ook meedoen aan de competitie. Hierna werd een tweetal filmpjes gedraaid, één over bedrijfs veiligheid en de ander over de veiligheid in het verkeer. De heer Van der Jagt sloot deze nuttige bijeenkomst in onze, in kerstsfeer versierde kantine. J. Koenen - J. Ooms, 3e-jaars leerlingen draaiers. NIEUWS 28

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 30