Excursies sedert 8 december 1959 KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING De geschiedenis herhaalt zich 29 NIEUWS Frans gezegde: L'histoire se répète. In de „Nieuwe Vlaardingsche Courant" staat een lezenswaar dig rubriekje. Allerlei gebeur tenissen uit vroeger jaren, die toen op dezelfde datum plaats vonden en die werden gepubli ceerd, worden wederom afge drukt. Zo lezen wij: 7 januari 1935 Eén dezer dagen zal het be drijf Wilton-Fijenoord, thans nog gevestigd aan den West- kousdijk te Rotterdam, geheel naar Schiedam worden over gebracht. Drie droogdokken worden op of omstreeks 15 januari van Rotterdam naar Schiedam versleept en krijgen ligplaats in de Wiltonhaven die daarvoor in orde is ge bracht. De haven is verlengd en bij het bestaande bouwdok verbreed en uitgediept. Uit de laatste zin mogen wij concluderen, dat de geschiede nis zich inderdaad herhaalt. Het is dus waar: Er is weinig nieuws onder de zon 12-12-1959 Bezoek 30 Zweedse cadetten Op zaterdag 12 december 1959 werd door een groep Zweedse cadetten van het opleidingsschip „Sarik", onder leiding van hun commandant en en kele officieren, een bezoek gebracht aan onze werf. Na de ontvangst in het clubgebouw, waar een korte uiteenzetting over ons bedrijf werd gegeven door een landgenoot van de bezoekers, de heer K. U. E. Svensson, werkzaam bij onze onderneming, volgde een rondleiding. Bijzonder veel belangstelling toonde deze groep voor het machinefa briekcomplex en het was prettig voor hen dat de uitleg in de Zweedse taal kon geschieden. Om pl.m. 12.00 uur werd het bezoek beëindigd. 16-12-1959 Bezoek leerlingen Academie van Beeldende Kunsten Rotterdam Op woensdagmiddag 16 december 1959 te 14.00 uur werd door een groep van 34 leerlingen uit de 3e en 4e klasse van de afdeling Binnen huiskunst van bovengenoemde Academie, begeleid door een drietal leer krachten, een bezoek gebracht aan de „Victoria". Aan boord, waar zij werden rondgeleid door enkele heren van onze tekenkamer, afd. betim meringen, toonden zij grote interesse voor de opzet, inrichting, betim mering en bekleding van de diverse hutten en salons. Ook de bioscoop trok grote belangstelling. Het bezoek werd te pl.m. 16.30 uur besloten met een kopje thee in de kantine van het Dokkantoor Oost. 6-1-1960 Bezoek leerlingen N.V. Philips' Gloeilampenfabriek, Oss. Op woensdag 6 januari I960 hebben een viertal leerlingen van de Jongensnijverheidsopleiding van bovengenoemd bedrijf, begeleid door hun leer- en werkmeester, een bezoek gebracht aan onze onderneming. De belangstelling van deze groep was natuurlijk in de eerste plaats ge richt op onze Bedrijfsschool. Na de ontvangst in de kantine van deze school, werden diverse vragen, betrekking hebbende op de opleiding gesteld aan de heer P. C. v. d. Jagt. In de middaguren volgde een rondleiding over de werf waarmede het be zoek werd beëindigd. Ter gelegenheid van zijn 40-jarig jubileum werd op 16 januari j.l. door de Burgemeester van Schiedam, de heer Mr. J. W. Peek, de eremedaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, uit gereikt aan baas P. Hey, afdeling Buitentransport. De burgemeester verklaarde verheugd te zijn de jubilaris te kunnen toespreken in verband met het feit, dat hij de vorige avond in de ge meenteraad een uiteenzetting had gegeven over de ontwikkeling van de gemeente Schiedam. Deze ontwikkeling houdt n.l. direct verband met de prestaties en ener gie van haar inwoners. Tot hen behoort ook de jubilaris, die gedurende vele jaren zijn krachten heeft gegeven aan dit grote bedrijf, dat voor Schiedam en omgeving zulk een belangrijke plaats inneemt. De burgemeester dankte de heer Hey voor zijn toewijding. Hij schetste de afdeling Buitentransport als een belangrijke afdeling, waar veel ver antwoordelijk werk wordt verricht. Na de Burgemeester sprak de heer Ir. B. Wilton, die zich gaarne aansloot bij de woorden van de Burgemeester en die zijn grote waardering uitsprak voor de wijze, waarop de heer Hey steeds zijn taak heeft opgevat. Spreker overhandigde de jubilaris, mede namens de andere directie leden, de bij de verleende onderscheiding behorende draagmedaille.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 31