VERENIGING Afdeling Biljarten Afdeling Dameskoor Afdeling Hengelsport 35 NIEUWS Terwijl het decembernummer van het W.F.-Nieuws reeds ter perse was, ontvingen wij het bericht, dat na een langdurige ziekte op 19 december was overleden ons lid de heer J. V. Patijn. Wij verliezen in hem een goed lid en een prettige kameraad, die voor onze biljartsport steeds warme be langstelling had. Hij ruste in vrede. De secretaris. Dameskoor W.F. zingt in bejaar denflat te Vlaardingen. Bij de zelfgekozen taken van vele koren en muziekgezelschappen be hoort in de laatste jaren ook het optreden voor de bejaarden. Van zelfsprekend doen daaraan ook de W.F.-koren mede. Op 18 decem ber was het dameskoor wederom in de bejaardenflat te Vlaardingen om de bewoners op een uitgebreid Kerstprogramma te vergasten. Tussen de nummers door heeft de dirigent, de heer J. W. Lith, uit gebreid college gegeven over de vele interessante zijden van kunst en het genieten ervan. „Er zijn twee soorten kunst. Een schilderij kan men zien en beoor delen. Men kan er, zonder dat er iets anders aan te pas komt, even tueel van genieten. Dat is de di- rekte kunst. Een compositie valt pas te beoor delen als deze wordt uitgevoerd. Als het stuk ergens ligt, valt er niets te genieten. Met allerlei in strumenten en ook met de mense lijke stem wordt het stuk ten ge hore gebracht. Dit is de herschep pende kunst." En met deze taak heeft het da meskoor het volgende programma afgewerkt. 1. Kindeke Jezus met oogskens zo blij 2. O, herders al zoetjes 3. De herdertjes lagen bij nachte 4. See, the conquering (Handel) 5. Loof den Heer (Alb. de Klerk) 6. Canone in stile antico (prof. H. Andriessen) 7. Gloria in excelsis Deo 8. Pasterella (Schubert) 9- Stille nacht (Gruber) 10. Spinnerchor (Wagner) 11Ere zij God. Mevrouw H. M. Hoorn bracht op voorbeeldige wijze een drietal goed gekozen declamaties, die geheel wa ren afgestemd op het Kerstgebeuren en op de omgeving. Uit het ouder wets sentimentele „De arme groot vader" bleek wel heel duidelijk het grote verschil tussen de be handeling van onze bejaarden en hoe deze voorheen dikwijls was. Mevrouw L. v. d. Vaart deed ons, op de piano begeleid door de heer Lith, genieten van een tweetal so listische nummers. Als gastnummer zong de heer Gabreëls op sublieme wijze het mooie „Still wie die Nacht". Over de prestaties van het koor mogen wij ook nu weer tevreden zijn. De enkele ontsporing deed geen afbreuk en was spoedig ver geten bij de goede afwerking van de vele andere nummers. Over het componeren van dames- koormuziek zeide de heer Lith nog het volgende: „De moderne componist van deze muziek houdt er rekening mede, dat deze van geheel andere aard moet zijn dan voor mannenkoren. Hij houdt rekening met de psyche van de vrouw en zijn muziek is daarmee geheel in overeenstem ming. In dit verband wijs ik u op het volgende nummer." Met aandacht hebben de aanwezi gen daarna geluisterd naar het mooie, maar moeilijke „Canone in stile antico" van prof. H. An driessen. Het laatste nummer „Ere zij God" werd door vele aanwezigen meege zongen, zodat dit altijd ontroeren de Kerstlied een waardig slot vormde. De voorzitster van het koor, me vrouw Versluys, bood fruit aan voor zieken en afwezigen, zodat in haar hartelijk dankwoord de di rectrice, mej. C. M. C. Prins, met blijdschap constateerde, dat er in de drukte van alle dag toch nog wel tijd is om aan anderen te den ken en om goed te doen. Voor solisten, declamatrice en di rigent was er weer het cadeautje, dat de directrice persoonlijk over handigde. „De lekkere taart, die ik van u heb gekregen zullen wij morgen bij de koffie consumeren", zei mej. Prins tenslotte, „al is dit soort voedsel op onze leeftijd eigenlijk taboe". Eerste Lustrum Een jaarfeest van de W.F.-henge- laarsvereniging lijkt min of meer een familiefeest. En als zo'n festijn het 5e is en dus het eerste lustrum, wordt er een extra hoeveelheid vrolijkheid ingekocht en verdeeld over alle feestvierders. Vanzelf sprekend willen vele dames ook „de knaap die altijd kanjers vangt" wel weer eens in levende lijve zien. Ook dat „mannetje, dat er nooit een uitslingert", moet nauwkeurig worden bekeken. Omgekeerd stel len vissers belang in die huis vrouw, die volgens zeggen

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 37