Afdeling Zwemmen Kinderafzwemfeest NIEUWS 36 „de gevangen vis nog be ter kan bakken". En hierdoor wordt zo'n feest een ongedwongen samenzijn. Zo dus ook op 16 janu ari I960 in zaal „Marijke" te Schiedam. In zijn welkomstrede memoreerde de voorzitter, de heer C. Aben, het genoemde lustrum en deelde o.m. mede, dat alle wed strijden in 1959 tenvolle waren geslaagd. Een sportuitwisseling met de N.D.S.M. te Amsterdam staat op het programma. Daar dit op 22 mei zal zijn, kunnen de hengelaars niet vissen, maar dat zal waarschijnlijk op een of andere manier wel geregeld kunnen wor den. Spreker dankte het Hoofdbe stuur voor de hulp en de bijstand bij het organiseren van dit feest en heette het eigen muziekgezelschap van harte welkom. De prijsuitreiking vergrootte de feestvreugde en 46 nuttige prijzen vonden hun weg naar de leden. Plaatsruimte noodzaakt ons te vol staan met de vermelding van de eerste vijf prijswinnaars t.w. de heren F. de Houting, H. v. d. Velde, A. de Jong, A. Schoenma ker en H. Degeling. Prijswinnaar no. 7, de heer J. de Goede ontving tevens de „gouwe plak" voor de grootste gevangen voorn (24 meter, pardon cm.). Muziek, zang en toneel waren in goede handen; er was een en al opgewektheid, geheel in het kader van zo'n familiefeest. Het inscha kelen van de feestvierders zelf be wees, dat er bij vele aanwezigen verborgen artistengaven sluimeren. Vooral het Tirolerorkest deed het prima, evenals het Rock-and-roll nummer van een echtpaar, dat heus niet tot de jongsten behoorde. Toen de heer B. v.d. Velden op het toneel verscheen, spitsten allen de oren. Dit moest iets bijzonders zijn. En zo was het ook. „Vriend Aben, ik heb je iets te zeggen," begon de heer v.d. Vel den. „Je bent nu gepensionneerd, maar nog altijd onze voorzitter. Voor wat je in de afgelopen jaren hebt gedaan voor de hengelaars vereniging zijn wij je bijzonder dankbaar. Ons verzoek is dus, blijf er mee doorgaan. Je hebt nu meer vrije tijd gekregen dan voorheen en dat is fijn voor ons. Eén catego rie heeft het er echter slechter door: de vissen, want je bent nu nog meer op het oorlogspad dan vroeger." Een flinke doos „van het juiste merk", als bewijs van aller dank baarheid, vergezelde de hartelijke woorden, En de geweldige visser, de man die onbewogen en met vaste hand de hengel en de voorzitters hamer hanteert, deze jager op „wa terwild", was kennelijk ontroerd door dit onverwachte bewijs van vriendschap. Dit bleek duidelijk uit zijn wederwoord, want de an ders zo rappe tong haperde. Niette min beloofde hij voort te gaan op de ingeslagen weg tot heil van de vereniging. Tot zeer laat bleven velen vrolijk en opgewekt bijeen en slechts schoorvoetend ging men huiswaarts toen het afscheidswoord was uit gesproken. Algemene Ledenvergadering. Hierbij nodigen wij de leden uit tot het bijwonen van een Algeme ne Ledenvergadering, te houden op maandag, 8 februari a.s., in het Clubgebouw, werf Schiedam. Aan vang 20.00 uur. Agenda: 1. Opening door de 2e voorzitter. 2. Notulen vorige vergadering. 3. Ingekomen stukken. 4. Jaarverslagen secretaris, pen ningmeester en diverse com missies. 5. Bestuursverkiezing en benoe ming commissieleden. Aan de beurt van aftreden als bestuurslid zijn de heren K. Broeshart, A. Kraayeveld, H. Rosendahl. Allen stellen zich herkiesbaar. 6. Mededelingen. 7. Rondvraag. 8. Sluiting. Het Bestuur. 106 diploma's uitgereikt Op 16 januari I960 hebben 107 kinderen met goed gevolg examen gedaan voor diploma I en II. Slechts één van hen moest helaas worden afgewezen. Namens de K.N.Z.B. was mej. Keyzer en na mens het Sportfondsenbad de heer J. A. Garnaat aanwezig. De eisen voor deze eerste diplo ma's zijn: Eisen voor diploma 1 Voorwaartse sprong te water, 75 m. schoolslag, 50 m. enkelvoudige rugslag. Nogmaals te water, ge volgd door 1 minuut watertrappen en eenmaal draaien in het water. Eisen voor diploma II Gekleed te water springen, gevolgd door 50 m. schoolslag en 25 m. enkelvoudige rugslag. Duik te wa ter, gevolgd door 100 m. school slag, waarvan de eerste zeven meter onder water en 50 m. rugslag. Nogmaals sprong te water gevolgd door 1 minuut watertrappen. Het diplomazwemmen had een vlot verloop en werd afgewisseld met figuurdrijven, kunstzwemmen en de heren-waterpolowedstrijd (W.F.-W.I.K.). De dames Marjo Man in 't Veld, Marianne Grootenboer en Marike Verheijden waren de sterren in het kunstzwemmen. Vooral het leuke onderdeel „Zeehondjes speeluurtje" viel op, maar ook de andere num mers werden goed gebracht. Als altijd viel wederom de correcte uit voering van de ingewikkelde be wegingen te bewonderen. De groep dames van W.F., die het figuurdrijfnummer bracht, oogstte eveneens veel applaus. Dit onderdeel werd besloten met de W.F.-parade: 12 meisjes met de bekende W.F. kleuren (rood en wit) „marcheerden" in het bad, alsof ze op de begane grond waren. Aan het begin van de avond sprak de w.n.m. voorzitter, de heer A. Kraayeveld een kort welkomst woord en hij wees er tevens op, dat na het behalen van de diploma's alle geslaagde kinderen zich kun nen bekwamen in: wedstrijdzwem- men, figuurdrijven, waterpolo en kunstzwemmen.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 38