7 NIEUWS ons aan niets, behalve ons gezin, maar daar schikten we ons in. Toen om 12 uur de scheepsfluit I960 aankondigde, kwamen de heer en mevrouw Woltjer, de bedrijfslei ders met hun echtgenoten en een secreta resse ons nieuwjaar wensen, wat wij na tuurlijk zeer op prijs stelden. Deze secreta resse gaf één van ons een nieuwjaarskus, waardoor één onzer dus niets tekort kwam. Vanzelfsprekend noemen we geen namen. Vanaf het dek hebben we een fantastisch vuurwerk gezien, dat op Madeira werd af gestoken; het was een sprookje. Op zee Op de „Victoria" was de messroom bij de keuken speciaal gereserveerd voor onze 14 mensen en daar zaten we 's avonds ge zellig bij elkaar, met guitaarspel, zang en voordrachten van onze humorist. Er waren er onder ons enkelen die meer ta len machtig waren. Eén kende er Frans en er was er zelfs één, die tijdens de reis Ita liaans aan het leren was. Daar riepen we dan tegen, dat het tijd was om aan de patissier te gaan vragen om een „torte la grande" met andere woorden „een grote taart" en hoe hij het versierde weten wij geen van allen, maar steeds kwam er een taart op tafel. Het was in de beruchte Golf van Biscaje op het moment dat de golven 15 meter hoog waren, dat mijn meelevende kame raden aan mijn kooi kwamen om te ver tellen, dat het fantastisch was om te zien hoe het achterschip in de golven verdween en dan met moeite weer boven kwam, om als een hond heen en weer te schudden alsof het z'n schroeven kwijt wilde raken. Ik lag in dit achterschip flink zeeziek, dus het was wel een verhaaltje om van op te knappen. In Spanje We liepen Vigo in en zagen met eigen ogen hoe arm vele mensen het daar heb ben. Dat is toch wel iets wat ons Hollan ders bijzonder opvalt. Vrouwen lopen er met grote vrachten op haar hoofd. We za gen er zelfs één met een ijzeren krat met 24 melkflessen die bovendien nog 5 liter blikken in de handen droeg. Ook zagen we er één met kolen op haar hoofd. De nieuw ste auto daar zou bij ons allang bij de sloper liggen. Een behoorlijke cafetaria zie je er practisch niet. Eén hebben we er gevonden; daar namen we taart met cho colademelk. De taart was wel lekker maar erg zoet; de chocolademelk met room was zo machtig, dat we nog onpasselijk worden als we dit lezen. Overzicht baai van Vigo De witte kabouters tijdens sloepenrol

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 9