vererende diploma s uitgereikt NIEUWS 12 Op donderdag 28 januari stroom de het Passage-theater te Schiedam vol! Allemaal W.F.-werknemers Dat er iets bijzonders stond te ge beuren bleek al direkt uit de wel komstwoorden van onze direkteur, de heer ir. B. Wilton, die deze avond in dubbele functie werkzaam moest zijn: als ere-voorzitter van de W.F.-Harmonie en als directeur van de werf. Naast enkele hoofd ambtenaren, besturen van werfin- stanties en zusterverenigingen van de personeelsvereniging heette de heer Wilton in het bijzonder wel kom de 90 jubilarissen van de werf (jaar 1959). De W.F.-Harmonie o.l.v. de heer H. van Beek werkte na deze be groeting de eerste 4 muzikale pro grammanummers op goede wijze af. Het waren: Ijzer en Staal (D. B. Muller), Ouverture Un tour de bandits (F. von Suppé), Espana Wals (E. Waldteufel), Easter Pa rade (Irving Berlin). Het 5e en laatste nummer - de Van Heutz-mars voor orkest en tamboers - werd o.l.v. de heer Joh. F. Pala uitgevoerd. Geheel genezen zwaaide hij als vroeger weer de dirigeerstok op de bekende wijze. Het tamboerskorps stond onder leiding van de heer Meijer. Een hartelijk applaus beloonde tel kens het kunnen van onze Har monie-mensen. Wederom kwam na deze spranke lende opening de heer Wilton ten tonele om de heer Pala toe te spre ken. Hij bracht in herinnering, dat de heer Pala kortgeleden zijn 50- jarig jubileum als musicus had herdacht en daarvoor een welver diende huldiging had ondervon den. „Ook bij W.F. hebt u een staat van dienst achter de rug van 20 jaar. U bracht de Harmonie uit de 4e afdeling naar de Vaandel-afde ling. Ik denk bij zulke prestaties aan de woorden die Eduard Flipse sprak over harmonie- en fanfare korpsen: er is veel toewijding nodig voor deze taken! Deze toewijding hebt u, dirigent Pala, bij onze orkestleden gestimuleerd en wij zijn u daar zeer dankbaar voor." Spreker overhandigde als ere-voor zitter, namens de leden, een nuttig cadeau voor een musicus-componist (vulpen en potlood). Als vertegenwoordiger van de W.F-directie liet hij een lauwer krans aanrukken. Ook mevrouw Pala werd bedacht: een prachtig boeket was het loon voor de „stille" medewerking die vrijwel elke vrouw verleent aan het succes van haar echtgenoot. De jubilarissen. Namens de Nederlandse Maat schappij voor Nijverheid en Han del sprak de vice-voorzitter van het departement Schiedam, de heer H. W. G. Hoek de 90 jubilarissen toe: „Het is mij nog nooit overko men, dat ik 90 diploma's tegelijk mocht uitreiken. Bij zo'n respec tabel aantal is het niet doenlijk dit individueel te doen en straks kunt u zien hoe dit vraagstuk is opge lost." Via de geschiedenis van de maat schappij (in feite reeds gesticht

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 14