15 (g|) NIEUWS Heeft u uw stelling al schoongemaakt Uw veiligheidsinspecteur heeft ook deze maand weer geroddeld over u tegen mij, als uw Victor zich zo mag uitdrukken. Onveilige situa ties en handelingen opheffen, dat willen wij toch Doe het dan ook Laat niet na het gebruik van een stelling alles achter u slingeren. En dus zeg ik u: opruimen, onveilige situaties opheffenU is toch nog wel een tikkeltje uw broe ders hoeder? dacht uw Victor. Alles ter bevordering van een zo veilig mogelijk werken. Wij mogen wel spreken van een hoogtijdag voor de ongevallenbe- strijding, want op maandagmorgen, 1 februari, heeft onze directeur, de heer B. Wilton, in de machi nefabriek 10 op verschillende af delingen aangebrachte borden in werking gesteld, waarop te lezen staat: „Gedurende dagen ge beurde hier geen ongeval met ar- beidsonderbreking". Op de met stippeltjes aangegeven plaats zal de baas iedere dag, wanneer er dus geen ongeval is gebeurd, zijn op telling kunnen maken. Boven deze borden brandt een groen licht. Heeft een ongeval met arbeidson- derbreking plaats, dan gaat een rode lamp aan. Dit is de waar schuwing: „er is iets fout in onze afdeling". Kan deze actie slagen? Ja, wanneer we allen onze schou ders eronder zetten. Een gevoel van trots maakt zich van een afdeling meester, wanneer deze de hoogste sport van de veilig heidsladder kan bereiken, hetgeen betekent, dat deze afdeling een zo groot mogelijke veiligheid be tracht. Wanneer één of meer afdelingen 100 dagen achter elkaar het groene licht brandende houden, wordt er een wimpel op het bord geplaatst, bij 200 dagen gaan wij er een feestelijk tintje aan geven, terwijl bij 300 dagen nee, dat is nog een verassing. In ieder geval wen sen wij u veel succes De bedrijfsveiligheidscommissie in vergadering bijeen. Op 1 februari heeft onder voor zitterschap van de heer Ir. B. Wilton een bijeenkomst plaatsgehad van de bedrijfsveiligheidscommissie, tij dens welke gelegenheid de heer Ir. E. Spaan, directeur van het Veiligheidsinstituut te Amsterdam, gesproken heeft over „De verant woordelijkheid van de bedrijfslei ding bij het veilig werken". Ter informatie moge dienen, dat in deze bedrijfsveiligheidscommis sie het veiligheidsbeleid met be trekking tot ons bedrijf wordt vast gesteld. Tot de leden van de be drijfsveiligheidscommissie behoren de voorzitters en de secretarissen der werkveilighefdscommissies. Ir. Spaan liet in zijn inleiding uit komen, dat het veiligheidswerk uitgedragen moet worden door middel van een soort verkoops- psychologie. Men wekt de aan dacht en de belangstelling van de man, stimuleert zijn wil om mee te werken, waarbij men hem zo veel mogelijk zelf laat doen. Wij moeten ons doel niet door middel van dwang maar door overtuiging bereiken. Dat lijkt misschien om slachtig, maar de praktijk zal uit wijzen, dat dit de kortste weg is. Voorts liet de heer Spaan zien op welke wijze hier moet worden tewerk gegaan, waarbij hij aan dacht besteedde aan de manier van publicaties, soort van bespre kingen, de onderwerpen en de te verstrekken werkmiddelen. De Veiligheidsdienst. Met aandacht luistert men naar de toespraak van de heer Wilton.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 17