u h n na n P. W. GOEMANS n •a VAN LINKS NAAR RECHTS: 1. Kinderen die morsen aan tafel krijgen een om. 4. Iets wat hard klinkt, klinkt 7. Mooi 8. Gestold water. 10. Wij schrijvenhet jaar 1958. 11. Een schrikt zijn vijanden af door een onaangename reuk te verspreiden. 12. Met glazuur bedekken noemt men ook wel 14. Als je bord leeg is, heb je je eten 15. Het cijfer 7 komt het cijfer 6. 16. Rijdier 18wordt uit melk bereid. 19. Bij het maken van asfaltwegen gebruikt men zwart, kleverig VAN BOVEN NAAR BENEDEN: 1- In banketstaven zit meestal amandel 2. Als het werk gedaan is is het 3. Met zonlicht en een kun je vuur maken. 4. Bij aardrijkskunde gebruik je een 5. Een kan je doen huilen, ook al heb je geen verdriet. 6. Wat niet goedkoop is noemt men 9. De stenen trappen voor een huis vormen de 10. Bij het kegelspel gebruikt men kegels. 12- Met een kun je geen soep eten. 13. Het is erg om iets leuks te verliezen. 16. Odk twee van deze woorden betekenen: vader. 17. Lidwoord. Jongens en meisjes, de toer die ik jullie dit keer ga vertel len, heb ik helemaal zelf uitgedacht! De dingen die je erbij nodig hebt, zijn paperclipsen en enveloppen en ook een beetje lijm! Ik ga jullie eerst vertellen wat er gebeurt. Stel je voor zeg, 't lijkt wel echt toveren. In een enveloppe die je duidelijk aan je toeschouwers laat zien, doe je 10 paperclipsen (die kun je in iedere boekhandel kopen en anders heeft je moe der ze wel). De paperclipsen gaan stuk voor stuk (dus los) in de enveloppe! En als je daarna de enveloppe dichtgevouwen hebt (niet dichtplakken hoor!) en na een toverspreuk b.v. Hoki- Poki-Paperclip -de enveloppe weer open maakt, blijkt dat alle 10 de paperclipsen aan elkaar vastgekoppeld zit ten als een ketting. Iedereen zal natuurlijk erg verwonderd zijn en je succes is verzekerd! Eigenlijk is alles heel eenvoudig je hebt in werkelijk heid 20 paperclipsen nodig, 2 enveloppen en een beetje lijm. Vooraf maak je van 10 paperclipsen een ketting door ze gewoon in elkaar te haken de twee enveloppen plak je tegen elkaar maarmet de ruggen zodat er dus aan beide kanten een opening komt te zitten! Begrijp je 't al een beetje? Plak voorzichtig zodat er geen bobbels in het papier komen. Als je de dubbele envelop pen nu omdraait heb je ook een openingskant! Zorg er altijd goed voor dat de klep van de enveloppe aan de kant die op dat moment voor je publiek onzichtbaar moet zijn, naar omlaag is gevouwen. Aan de ene kant heb je dus de ketting gedaan van 10 pa perclipsen aan de andere kant doe je nu, nadat je vluchtig de enveloppe getoond hebt,(de 10 losse. Wanneer je de toverspreuk zegt en over de enveloppe heenzwaait, draai je hem onzichtbaar om. Niemand zal iets merken als je het goed doet en dan pak je één paperclip vast en trekt zo de hele ketting eruit. Leuk hé? NIEUWS 22 1 2 5 4 5 6 7 8 9 10 H 12 15 15 16 17 18

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 24