Regeling in verband met wijziging van de aanwezigheid NIEUWS 10 1. Algemeen. In verband met de toenemende noodzaak op korte termijn te kunnen beschikken over gegevens be treffende in uitvoering zijnde opdrachten, zal met ingang van 4 april I960 een wijziging komen in het bestaande systeem van aanwezigheidscontrole en tijd- verantwoording. De thans gebezigde prikkaarten (looptijd één week) en werkkaarten (looptijd drie dagen) ko men dan te vervallen. Hiervoor zullen in de plaats komen dagkaarten, die zowel voor prikkaart als werkkaart dienst doen. In het algemeen wordt de gang van zaken als volgt: Dagelijks staan de dagkaarten vóór de aanvang van de werktijd bij de klokken. De namen en fa- brieksnummers van de werknemers zijn er op aan gegeven. Bij aankomst neemt ieder zijn kaart, klokt aan en neemt de kaart mee naar het werk. Aan het einde van de werktijd dient het werkkaartgedeelte van de kaart volledig en juist te zijn ingevuld met alle gegevens en tijden van de verrichte werkzaamheden. Er moeten dus evenveel uren worden verantwoord op karweien als er uren zijn geklokt. Bij het vertrek wordt de kaart afgeklokt bij de zelfde klok, waar bij de aanvang van de werktijd werd geklokt. Hierna wordt de kaart in een bij de klok opgestelde kist gedeponeerd. De uitreiking van de kaarten geschiedt per dag; er worden dus niet éénmaal per week zes kaarten tegelijk uitgereikt. 2. Afwijkingen van bovengenoemde regeling. a. Door het personeel van de Machinale IJzerbe- werking (afdeling 01) en van de Gieterij-be drijven (afdelingen 53, 54, 55 en 56) worden de dagkaarten uitsluitend gebezigd voor de aanwezigheidscontrole (dus als prikkaart). De verantwoording van de gewerkte tijd blijft op de gebruikelijke wijze plaatsvinden. Het personeel van deze afdelingen behoeft het werkkaartgedeelte dus niet in te vullen. Door het personeel van de Machinefabrieken te Schiedam (afdelingen 40, 41, 42, 43, 45, 46, 48, 49 en 84) wordt de dagkaart na het aan- klokken niet meegenomen naar het werk, doch in het rek naast de klok geplaatst. De invulling van het werkkaartgedeelte zal (even als tot dusver het geval was) door de tijdschrijvers geschieden. Vóór het einde van de werktijd bevin den de dagkaarten zich weer bij de klokken. Na het afklokken worden de kaarten in een bak gede poneerd. 3. Klokken. Teneinde het dagelijks uitreiken van de dagkaarten te vereenvoudigen, dient iedere werknemer bij een vaste klok aan en af te klokken. Indien het voor de uitvoering van het werk noodzakelijk is, dat van een andere klok gebruik wordt gemaakt (bij voorbeeld bij tijdelijke verplaatsing van werf West naar werf Oost), dient door de afdelingsleiding hiervan opgave te worden gedaan aan de Tij d- contröle. De kaart van de volgende dag wordt dan bij de gewenste klok geplaatst. Dit blijft geschie den tot nader bericht. Op de dagkaart staat boven het woord „klok" het nummer van de vaste klok of groep van klokken aangegeven waarvan moet worden gebruikge maakt. Dit is in beginsel de klok of groep van klokken waar thans normaal wordt geklokt. Onderstaand volgt een overzicht van de kloknum- mers: 1. Tijdcontróle afdeling Soc. Zaken 2. t/m 6. Bedrijfsschool. 7. Plaatwerkerij. 8. Zeilmakerij. 9. Timmerwinkel. 10. Electrische werkplaats. 11. Fitterij. 12. afdeling Schilders. 13. Lasloods. 14. afdeling Onderhoud. 15. Scheepsbouwloods. 16. Garage. 17. Gereedschap werkplaats. 18. Machinefabriek A-B. 19. Machinefabriek C-D. 20. Hal G. 21. Machinefabriek I, Nieuwbouw. 22. Machinefabriek I, Reparatie. 23. Machinefabriek H-K. 24. Machinefabriek I Reparatie Voorlieden 25. Dok 6. 26. Dok 7. 27. Reparatie West. 28. Helling 6. 40. Machinefabriek I, Werkvoorbereiding 51. Modelmakerij. 52. Gieterijbedrijven. 61. Delfshaven. 62. Delfshaven, Machinefabriek. 4. Afwezigen. Personen, die om welke reden ook afwezig zijn geweest (bijv. door ziekte, verlet, vakantie enz.), vinden bij hervatting van het werk de kaart bij de voor hen aangewezen klok. Laatkomers dienen zich te melden bij de Tijdcon tróle, alwaar de dagkaart van de betreffende dag wordt uitgereikt en aangeklokt. Voor de Machinefabrieken te Schiedam geldt de volgende regeling: Laatkomers, die normaal aanklokken in Machine fabriek I, melden zich bij de Tijdcontróle in de il

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 12