ontröle en tijd verantwoording met ingang van 4 april 1960. 11 NIEUWS Machinefabriek; laatkomers van de afdelingen gehuisvest in de hallen A t/m K en overig personeel, dat in deze afdelingen werkt, melden zich bij de Tijdcontröle Oost. Belangrijke wijziging: Met het ingaan van de dagverantwoording is het niet toegestaan, dat personeel het fabrieksterrein verlaat met medeneming van de dagkaart. Bij het tussentijds verlaten van het terrein dient de kaart te zijn ingevuld tot het tijdstip van vertrek en te worden afgegeven bij de portier. Bij het opnieuw betreden van het terrein wordt de kaart bij de por tier opgevraagd en weer meegenomen. a. Indien het terrein wordt verlaten onder werk tijd, anders dan voor het verrichten van opge dragen werkzaamheden, dient de kaart bij de Tijdcontröle te worden afgeklokt en bij het opnieuw betreden te worden aangeklokt in de kolom „Onderbreking". De afgeklokte kaart wordt bij vertrek aan de portier afgegeven en daar bij terugkeer weer opgehaald. b. Wordt het terrein verlaten onder schafttijd, dan behoeft niet tussentijds te worden geklokt, maar kan worden volstaan met afgifte bij de portier. Bij terugkeer wordt de kaart hier weer opgehaald. c. Personen, die het terrein individueel verlaten om in opdracht van de afdelingsleiding elders werkzaamheden te verrichten, moeten aan de portier een opdracht van de baas hiertoe tonen. In deze gevallen behoeft de dagkaart niet tus sentijds te worden af- en aangeklokt. De kaart dient wel bij de portier te worden gedeponeerd. Deze regeling geldt niet voor groepen van perso nen, die per bus of boot naar een karwei vertrek ken. In deze gevallen kan de werknemer de dag kaart bij zich houden. Deze regelingen zijn getroffen om te voorkomen, dat dagkaarten voor de administratie (loonbetaling en tijdverantwoording) verloren gaan, indien de werknemer na het tussentijds verlaten van het ter rein, het werk niet meer zou hervatten. 5. Opkomst van personeel op zaterdagmiddag en zondag. Personeel, dat zaterdags na 11.45 uur, zondags en op algemeen geldende feestdagen het werk aan vangt, moet zich na het betreden van het terrein vervoegen bij de Tijdcontröle voor het in ontvangst nemen van een dagkaart. Deze kaarten dienen bij de Tijdcontröle te worden aan-, respectievelijk af geklokt. De Tijdcontröle is op deze dagen gevestigd op de volgende plaatsen: Schiedam: a. Tijdcontröle Oost. b. In bazenkantoor Reparatie West (bij klokken Reparatie W). Delfshaven: Tijdcontröle. Fijenoord: Portier. 6. Tijdbrieven. De regeling, ten aanzien van het gebruik van tijd brieven voor werkzaamheden buiten onze terrei nen, blijft gehandhaafd. 7. Het voor de dagverantwoording te bezigen for mulier. Als dagkaart zal worden gebezigd een ponskaart, waarin bepaalde gegevens reeds in de vorm van pon singen zijn vastgelegd. Hierdoor kan de administra tieve verwerking zo vlot mogelijk geschieden. Met grote nadruk wordt er op gewezen, dat het voor een vlotte verwerking noodzakelijk is, dat de kaarten gaaf worden ingeleverd. Om dit te bevorderen wordt aan iedere weekloner een plastic foudraal verstrekt, waarin de kaart tijdens het werk kan worden opgeborgen. Mocht een werknemer zóveel karweien per dag ver richt hebben dat hij ze niet alle op zijn dagkaart kan noteren (de kaart biedt ruimte voor 9 karweien), dan zijn in iedere afdeling blanco kaarten beschikbaar. Op deze vervolgkaarten dient te worden ingevuld: afdelings- en mannummer - naam en vakbenaming - uurloon - weeknummer - dagnummer (maandag is 1, dinsdag 2, enz.) en voorts de gegevens van het ver richte werk. De vervolgkaarten worden met de normale dagkaart ingeleverd. Om beschadiging van de kaarten te voor komen is het niet gewenst ze aaneen te nieten of met een paperclip aan elkaar te bevestigen. Het afklokken dient te geschieden op de kaart, waar op is aangeklokt. 8. De invulling van de kaarten. Om het doel van de ééndaagse verantwoording te bereiken, namelijk op zeer korte termijn overzicht te hebben van de stand van werkzaamheden, is het noodzakelijk, dat alle op het werk betrekking heb bende gegevens als ordernummer, groep- of post nummer, tekening- of tariefnummer, legende en/of bewerkingsnummer goed worden ingevuld. Mochten deze gegevens niet bij de directe uitvoer ders van een karwei bekend zijn, dan dienen ze bij de afdelingsleiding te worden opgevraagd. Het is de beste manier dit vooraf te doen bij het ontvangen van de opdracht. Met het juist en volledig invullen wordt veel tijd verlies voorkomen. 9. De achterzijde van de kaart. Aan de achterzijde van de kaart kunnen door het toe zichthoudend personeel langdurige arbeidsonderbre- kingen worden aangetekend. 10. Inwerkingtreding. Als datum van ingang van de dagverantwoording is vastgesteld maandag 4 april I960. De Directie.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 13