Ongevallen gebeuren niet, ongevallen ontstaan Een dezer dagen had ik weer een gesprek met uw veiligheidsinspecteur op het bedrijf. Hij vertelde mij „Ongevallen gebeuren niet, ongevallen ontstaan. Door het laten voortbestaan van een onveilige situatie of het plegen van een onveilige handeling zijn de factoren aanwezig waardoor een ongeval kan ontstaan". Op mijn vraag of er dan na zoveel jaren veiligheidsvoorlichting nog steeds mensen zijn, die het niet zo nauw nemen met de veiligheid, knikte uw veiligheidsinspecteur heftig van ja. „Luister" zei hij, „Het komt inderdaad nog voor, niet veel gelukkig, maar er zijn er, die het naar alle waarschijnlijkheid niet willen of niet kunnen. In het magazijn, van de stellingmakers worden lijnen met muskatonhaak uitgegeven om op een veilige manier - zonder dat de last eruit kan vallen - kleine materialen te hijsen of te vieren. De lijn met haak kwam terug in het magazijn en de veilig heidspal van de haak was dichtgebonden, dus heeft men gewerkt met een open haak met alle gevolgen die daaruit kunnen ontstaan. Het tweede geval betreft een gaspot waar men de gasaansluiting gewoon opge slagen had, om te gebruiken als verwarmingsapparaat, wat zeer gevaarlijk is. Op deze manier wordt het materiaal vernield en er kan allerlei narigheid uit ontstaan, met gevaar voor hen zelf en anderen". Ik ben er van geschrokken, maar ben nu toch overtuigd, dat uw veiligheidsinspec teur gelijk heeft. „Ongevallen gebeuren niet, ongevallen ontstaan uw Victor 13 NIEUWS

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 15