VERKEER STIPS BROMFIETSERS ATTENTIE 21 Bromfietsers attentie (fljs) NIEUWS Staat zich aantrok. De Staat vindt het zeer belangrijk dat gij, veiligheidsinspecteur, nu gij eenmaal die taak van uw werkgever hebt gekregen, u daarvan ook terdege kwijt. Wanneer er iets met de veiligheid niet in orde is (overtreding van het Veiligheids besluit) dan zijn ook gij, veiligheidsinspecteur, te kort geschoten. Hier moet worden opgemerkt, dat de Arbeidsin spectie slechts dan proces-verbaal tegen een met de zorg voor de Veiligheidswet belast lid van het per soneel opmaakt, wanneer aan de veiligheidsinspec teur ook voldoende macht en middelen gegeven zijn om de veiligheid geheel in de hand te houden. (Is dit niet zo, dan kiest de Arbeidsinspectie ge woonlijk, niettegenstaande de aanwijzing, toch de werkgever en/of de bedrijfsleider.) Is die functionaris de veiligheidsinspecteur, dan is de Arbeidsinspectie nog eens extra voorzichtig om dat het niet zo mag zijn, dat een werkgever tot het benoemen van een veiligheidsinspecteur over ging om nu van alles af te zijn. (Gesteld dat dit al kon.) Tenslotte moet nog even worden gezegd, dat de Veiligheidswet ook gevallen kent, waarin de ar beider mede aansprakelijk is. De wetgever acht het zich tot taak de arbeider tegen zichzelf te be schermen. Wanneer de naleving van de voorschrif ten in een zeer belangrijke mate van de medewer king van de arbeider zelf afhankelijk is - persoon lijke beschuttingsmiddelen - dan stelt niet zelden de wetgever arbeider naast werkgever aanspra kelijk. Trachten wij nu in het kort het voorgaande samen te vatten. De civielrechtelijke aansprakelijkheid heeft niet zo heel veel te betekenen, gezien de be palingen van de Ongevallenwet. De strafrechtelijke aansprakelijkheid is zeer belang rijk. Het Wetboek van Strafrecht dreigt de direct schuldige met zware straffen (misdrijf), doch aan de andere kant staat men niet zo gauw schuldig, het bewijs is vaak moeilijk te leveren. De Veiligheidswet bedreigt de direct schuldige meestal niet met straf. Deze spitst zich toe op de taak van de topleiding, om alles te doen wat mo gelijk is om de toestand zo veilig mogelijk te maken. Het bewijs is heel gemakkelijk omdat de schuld van de werkgever wordt voorondersteld (deze kan zich slechts disculperen, proberen van alle blaam te zuiveren). Zo ben ik aan het einde gekomen van mijn inlei ding. Ik dank u zeer voor uw aandacht. Dat dit onderwerp in de belangstelling stond, kwam tot uiting in de vragen die hierover werden gesteld. Totdat de klok het uur van eindigen aanwees en de heer Wilton dank bracht aan allen voor de interesse en goede wil, waardoor deze dag zo bij zonder goed heeft kunnen slagen. De heer Spaan van het Veiligheidsinstituut sprak zijn grote waardering uit voor deze dag en voor hetgeen in het bedrijf Wilton-Fijenoord ten aan zien van de veiligheid wordt gepresteerd. „De A.N.W.B. maakt sedert enige jaren zgn. verkeerstips in samen werking met het Cartografisch Bureau van Pelt. Dit bureau ver vaardigt de afbeeldingen, de A.N.W.B.-Persdienst maakt de teksten. In vele Nederlandse dag bladen worden deze tips afgedrukt. Aan de hand van ervaringen op gedaan door de dagbladpers blijkt, dat een verkeerstip - op een vaste plaats in een blad een veel ge lezen rubriekje is, hetgeen een po sitieve bijdrage tot een grotere ver keersveiligheid moet betekenen." Bovenstaande is overgenomen uit een brief van de A.N.W.B. Ook het W.F.-Nieuws zal onder het hoofd „Verkeerstips" regelmatig één of meer tips afdrukken ten gerieve van alle weggebruikers. Een verkeersregel die door wiel rijders en bromfietsers dikwijls wordt veronachtzaamd is die, welke hun verbiedt naast elkaar te rijden indien het verkeer óók het ach teropkomend daardoor in ge vaar wordt gebracht of belemmerd Voor wielrijders en bromfietsers op een rijwielpad geldt deze regel ook wel degelijk. Voor ruiters even eens De A.N.W.B. adviseert, om bij grote drukte op het rijwielpad achter elkaar te gaan rijden, het geen een vlotte en veilige afwik keling van het rij wiel verkeer zal bevorderen. MAG BLIJVEN RUDEN ACHTER ELKAAR DIT MAG NOOIT V.PELT A N W B

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 23