OUD LEERLINGEN H.T.S. TE DORDRECHT IN MEMORIAM 27 NIEUWS Stichting „Commissie voor Huishoudelijke- en Gezinsvoorlichting" te Vlaardingen vraagt opname van het onderstaande, aan welk verzoek wij gaarne voldoen. „Nieuws van de Huishoudelijke Voorlichting te Vlaardingen". Eind maart is een tweetal nieuwe cur sussen gestart, nl. één waarin u Paasgerechten en Paasversiering leert klaarmaken en een cursus in Tuinieren, v.n.l. voor de dames met een tuintje, maar ook het stekken en verzorgen van kamerplan ten wordt behandeld in theorie en praktijk. Bovendien wordt een praat- en vraagavond over „Gas" gehouden op vrijdag 1 april (geen april grap) .waarover de technische hoofdambtenaar der "Gemeente komt vertellen en bereid is al uw vragen betreffende gas of gastoestellen te beant woorden. Toegangskaarten a 20 cent op de spreek uren van het Centrum zolang de voorraad strekt. Inschrijving voor een cursus „Kleine karweitjes" staat ook weer open, de schoonmaak is immers in aantocht: witten, behangen en allerlei schoonmaak werkjes worden u door een deskundige doeltreffend onderwezen. En wat vindt u van de gezellige zomerstofjes, die nu allerwegen in de winkels verschijnen? Het is nu de juiste tijd om een paar van deze lapjes tot vlotte zomerjaponnetjes om te toveren op een van onze zes naaicursussen. Lesgeld 3,voor 8 lessen. Komt naar een van de spreekuren op het Centrum, Westhavenplaats 17, Vlaardingen, waar men u alle inlichtingen verstrekt. Spreekuur op maandagavond: 7.30 - 8.30 uur, dinsdagmorgen: 11.00 - 12.00 uur, woensdagmorgen: 10.00 - 12.00 uur, vrijdagmiddag: 3.00 - 4.00 uur." In september 1961 zal het 50-jarig bestaan her dacht worden van de oudste Elogere Technische School in Nederland, t.w. de H.T.S. te Dordrecht. Dit jubileum zal gevierd worden door het uitge ven van een gedenkboek en een reünie van oud- leerlingen. Het is in het verleden niet mogelijk gebleken alle gegevens van de oud-leerlingen bij te houden. De H.T.S. te Dordrecht verzocht onze medewerking tot „opsporing", aan welk verzoek wij gaarne ge hoor geven. Alle oud-leerlingen worden dus ver zocht om zich bij genoemde H.T.S., Oranjelaan 262, te melden met opgave van: a. volledige naam b. volledig adres c. jaar van afstudering 12-2-1960: D. REYNEN - 31-jarig dienst verband als Kalefater (oud-werk nemer). 25-2-1960: F. KRIJGSMAN - 42-jarig dienstverband als Ketelmaker (oud-werknemer). 27-2-1960: J. v. d. MERWE - 36-jarig dienst verband als Onderbaas afd. Dok ken (oud-werknemer). 28-2-1960: P. G. J. v. WESTRENEN - 23-jarig dienstverband als Ijzer- werker (oud-werknemer), 1-3-1960: J. DE BRUIN - 23-jarig dienst verband als Draaier. 8-3-1960: L. NOOTENBOOM - 29-jarig dienstverband als Mach.steker oud-werknemer) Met leedwezen geven wij kennis van hun over lijden. Hun nagedachtenis zal door ons in ere gehouden worden. d. afdeling waarin het diploma werd verworven e. huidige functie f. huidige werkgever Wij lazen in het Documentatie-Weekbericht C.S.W.V. (van 8 tot en met 14 februari I960) het navolgende: Werkgevers in Britse scheepsbouwindustrie trekken één lijn met werkgevers in de Metaalindustrie. De werkgevers in de Britse scheepsbouwindustrie hebben besloten in de onderhandelingen met de vakbonden over loonsverhoging en werktijdverkor ting één lijn te trekken. Evenals hun collega's in de Metaalindustrie hebben zij de Vakbonden aangebo den de werkweek van 44 tot 42 uur te verkorten, terwijl zij weigerden over loonsverhoging te spre ken. Dit meldt de „Guardian" op 9 februari. Het enige verschil tussen beide bedrijfstakken is thans dat de scheepsbouwers de bonden gevraagd heb ben een overeenkomst te tekenen, waarbij de bon den medewerking beloven bij de beëindiging van het telaat op het werk komen en het tevroeg naar huis gaan van werknemers (15.2.1960). Ons kort commentaar: Het lijkt wel „lijntrekkerij"

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 29