Excursies 29 NIEUWS Bezoek Willem de Zwijger-Lyceum te Bussum Op maandagmiddag, 22 februari I960, werd door 36 leerlingen en 2 leerkrachten van bovengenoemd lyceum een bezoek aan onze werf' gebracht. Na aankomst per Spido-boot bij de Walkapitein volgde een rondwandeling door de scheepsbouwloods en langs de dokken en hellingen. Na de Bedrijfsschool bezichtigd te hebben, werden de schreden gericht naar de machinefabrieken en de dokken 6 en 7. Ook deze groep toonde weer bijzonder veel belang stelling voor de diverse werkzaamheden, welke op een scheepswerf verricht worden. Dit bleek wel uit het grote aantal vragen hetwelk tijdens en bij de beëindiging van de rondleiding werd gesteld. Bezoek Technische Scholen Antwerpen Vrijdagmiddag, 26 februari I960, brachten onze „zuiderburen" met een groep van 45 leerlingen en 2 leraren een bezoek aan ons bedrijf. Na ontvangst nam de rondleiding een aanvang. Al gauw bleek dat de groep bijzondere interesse toon de. Vooral de turbine- en scheepsbouw had grote belangstelling. Om ongeveer 16.30 uur verliet het gezelschap, ver rijkt met nieuwe kennis en indrukken, de werf, om de thuisreis naar Antwerpen te aanvaarden. Bezoek Delftse Stichting Werkende Jeugd. Donderdag, 3 maart j.l., bracht een gezelschap van 12 leerlingen en 1 leraar een bezoek aan ons bedrijf. Al spoedig kwamen de tongen los over hetgeen er op de werf te zien en vooral „te horen" was. Op een gegeven ogenblik werd door een der leer lingen met een heel ernstig gezicht de vraag ge steld: „Wordt er nou nooit eens iemand gek van al die herrie?" De dokken en vooral de smederij trokken bij deze groep bijzondere aandacht. In de smederij waren zij vol aandacht voor een gloeiend stukje staal, dat vaardig werd omgetoverd tot een keg. Met vele ervaringen en indrukken van de werf verliet het gezelschap om 11.30 uur het terrein. Excursie: Vereniging voor Wis-, Natuur- en Sterrekunde „de Leidsche Flesch". Op donderdag 10 maart I960 des middags 1,30 uur brachten 27 leden van genoemde vereniging een bezoek aan het bedrijf. Al dadelijk bleek, dat naast de heren ook de dames een levendige belangstelling voor de verschillende afdelingen aan de dag wisten te leggen. Als hoogtepunt van de middag was het gezelschap getuige van de tewaterlating van het t.s. „Mary Livanos". Vol bewondering sloegen zij dit schouwspel gade en zagen het schip na de doopplechtigheid het ruime sop kiezen. Enthousiast over alle belevenis sen van de middag keerden zij om 16.30 uur huis waarts. Dinsdag 16 maart I960. Excursie Technische School uit Voorburg Om 9.15 uur arriveerde een jeugdig gezelschap van 24 leerlingen (2e klas bankwerken) met hun leraar bij de hoofdingang Vlaardingerdijk. Na de begroeting kozen we eerst de machinefabriek. Tijdens de rondgang maakten de leerlingen een vergelijk met hun draaibanken, enz. „Wat een knullen van banken staan hier en wat een mach tige werkstukken". Bij dok 7 staken zij hun verbazing ook niet onder stoelen of banken en spraken over „een knots van een dok' Na dit bezoek gingen we naar de afde- ling Scheepsbouw. In het vaste dok lagen twee schepen in aanbouw; de jongens konden zich moei lijk voorstellen, dat uit deze warwinkel van platen schepen tot stand komen. Tot slot van de rondleiding de Bedrijfsschool. De „toekomstige vakman" volgde hier met belangstel ling de verrichtingen van zijn „grotere broers"; deze lieten zich dan ook van hun beste kant zien en toonden hun „vakmanschap". Om 12.00 uur werd de excursie beëindigd en per autobus ging het gezelschap huis-, of liever gezegd, schoolwaarts, want de lessen op de T.S. vroegen weer de aandacht.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 31