Bedrijfsschool- NIEUWS OOK HET KLEINE „Contact" (jj|) NIEUWS De tewaterlating van de „MARY LIVANOS" 30 De bedrijfsschool zal op 20 april deelnemen aan het traditionele voetbal- en handbal-School-Paas- tournooi. Wij zullen deze eerste keer vertegenwoordigd worden door twee voetbalelftallen, en één handbalelftal, waarvoor de eerste selectiewedstrijden gespeeld zijn. De Havenvakschool, waarmede wij goede relaties onderhouden, is met twee elftallen op bezoek geweest om te „matchen". De keuzecom missie heeft het lang niet gemak kelijk gehad, maar het resultaat was toch zodanig, dat de commissiele den blij waren, dat er geen scouts aanwezig waren van de grote voet balclubs. De uitslagen doen er hier niet toe; het was erg gezellig en alles ging sportief toe ende Bedrijfs school won natuurlijk In dit verband moet ook even ver meld worden, dat de tafeltennis wedstrijden na het eten ook vol spanning verliepen. Op een goed gevulde maag schijnt het goed ta feltennissen te zijn. Let op mijn tip, mannen, ik houd het er op, dat John Schop kampioen wordt, hoe wel Nico de Bie ook een prima balletje slaat. De vereniging van oud-leerlingen, hield op 2 maart weer een contact avond voor de leden, welke, zoals gewoonlijk, weer gezellig was. Zo echt van mannen onder elkaar Joop Brökling ging met de prijs van de avond strijken en er wordt gefluisterd, dat er binnenkort een waar tafeltennis-gevecht zal wor den geleverd. Onze werffotografen richten niet alleen de lens op schepen, dokken, grote onderdelen, kranen en meer van deze fantastisch-grote objecten. Bij een bezoek aan de afdeling fotografie was de heer Kienhuis bezig om een klein stukje condensor- pijp (pl.m. 7 cm) te fotograferen. Tijdens de zorgvuldige voorbereidingen gaf hij gratis col lege: „Dit netjes-doorgezaagde stukje pijp moet ten behoeve van het laboratorium in kleuren wor den gefotografeerd". Zelfs met lekenogen het geval bekijkende, begreep men, dat hier een taak voor het lab was. Het metaal was nl. op een plaats geheel doorzichtig. Hiermede wordt geen kippengaas bedoeld, ofschoon dit een „doorzichtig metaal" is. Het materiaal was geheel doorgevreten, verteerd, versleten, geoxydeerd of wat dan ook. Op het lab zal men wel nauwkeurig onderzoeken wat de oorzaak is. Ook aan het kleine in een groot en modern bedrijf wordt de nodige wetenschappelijke aandacht ge schonken. Het immer actieve bestuur heeft voor woensdag, 6 april, een film avond georganiseerd. We weten, dat het voor verscheidene leden, die 's avonds studeren, moeilijk is om te komen, maar ook hier geldt de kreet: „Breek er eens uit en bezoek de Contact-avond Op donderdagmiddag, 10 maart I960 te 3.30 uur, zijn de leerlingen van de Bedrijfsschool naar de te waterlating van de „Mary Livanos" gaan kijken. Behalve van de Bedrijfsschool wa ren er ook scholieren uit Vlaardin- gen en uit Schiedam, die hun ogen uitkeken op de grote kranen en schepen. Geheel onverwacht, om precies 3.45 uur, liep het schip van stapel, onder luid getoeter van de andere schepen. Het schip keerde precies volgens plan en spoedig hadden de sleep boten het te pakken en meerden het aan de afbouwkade. Daarna verdwenen de bezoekers met de gedachte, dat Wilton - Fijenoord wéér een geslaagde tewaterlating achter de rug heeft. 3e jaar Koperslager A. J. Roosloot

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 32