den in juiste volgorde nog vele werkzaamheden verricht: deur wegnemen, alle aansluitingen af koppelen, aan boord gaan van hen, die daar nodig zijn (onder wie ook uw verslaggever, die er echt niet nodig was Waarschuwings vlaggen hijsen. Tenslotte de borgen van de klink wegnemen en dan volgt het sein naar de tribune: alles gereed voor tewaterlaten Alles even nuchter en zakelijk, maar tussen de gereedmelding en „Klink los" stijgt toch altijd de spanning. De doopster, Mrs. Mary Michalos-Livanos, laat de champagnefles knallen en spreekt de geijkte doopwens. Bouwnummer 766 heet nu officieel „Mary Livanos". Onmiddellijk volgt het „Klink los!". Eén korte handeling van de doopster en wederom zien wij het schouwspel, waar elke rechtgeaarde scheepsbouwer met gepaste trots op wacht: de eerste reis van een schip. Van de vaste wal naar het water. Talloze malen vond dit plaats op de werf en evenveel keren hebben scheepsfluiten kame raadschappelijk gegild, sirenes geloeid en men sen gejuicht. Ook dit schip werd uitgeleide ge daan met al deze uitingen van vreugde. In verband met het vroeger vallen van het tijd stip van stilstaand water, veroorzaakt door oostenwind, zijn „doop" en „klink los" 10 minuten vervroegd. Een excursiegroep van de „Leidsche Flesch" en leerlingen van enkele scholen uit de omgeving konden - tot hun aller genoegen - dit schouw spel zien. In de directiekamer bood de heer C. J. A. van Daalen de doopster met enkele passende woor den een herinneringsgeschenk aan. o De heer J. W. Uittenbogaart deelde nog het navolgende mede. De kiel van dit schip is ge legd op 15 augustus 1959 en dit is het 3e schip, dat hier gebouwd wordt voor de reder N. G. Livanos. Op de vrijkomende helling zal bouwnummer 770 worden gebouwd. Dit is een 48.000 tonner en wordt de grootste tanker die ooit op de werf is gebouwd. Het schip is bestemd voor de S.F.T.P. en zal heten „Armagnac". 3 NIEUWS

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 5