11 NIEUWS goud bekroonde hyacinth met zijn plantje thuis en noteert al vast de naamvoor later. De wonderlijke tocht gaat verder en verder tot hij plotseling terug glijdt in het doen van alle dag: een in vol bedrijf werkende dag bladpers. Compleet! De afleve ringen stromen er uit! Gratis ver krijgbaar! Bijtijds realiseert hij zich, dat ook dit een onderdeel is van een modern opgezette ten toonstelling: de publiciteits-pas- siebloem. Hij pakt een blad en leest de laatste Floriade-nieuwtjes door. In gedachten verzendt hij op de juiste datum bloemen naar fa milie en kennissen in verafgele gen landen. Wanneer? Eén druk op de knop, aangebracht op de balustrade en men leest op de grote duidelijke „wereldkaart" de juiste verzendingsdatum af. „Dit jaar doe ik het" is het vaste voor nemen. Steeds blijft het oog waakzaam, terwijl de voeten vermoeid wor den. Het is alsof een kleurrijk lint wordt ontrold. Verder gaat de tocht, geen inzending is on belangrijk, al is de bloemenweel de op de koude grond nog niet zo intens als in sommige kassen. Zelfs kan het gebeuren, dat er hard gewerkt wordt om het vol gende onderdeel voor te bereiden. Er is dan vanzelfsprekend niet veel te zien. Maar dit komt weer! Weer geurt de grond, weer knop pen de seringen Weer is de prunus als een jonge bruid De speelse winden fluisteren en zingen En lokken 't aarzelend groen tevoorschijn uit En alzijds bloeien weer die duizend wond'ren Waarmee de mei z'n blijde in komst viert. Garmt Stuiveling. Tuinen der Volken! Weer zo'n romantische en welsprekende naam, maar als gij daar tevens de nuchtere zakelijkheid tentoonge steld ziet, in de vorm van tech nische wonderen, ontwaak dan even uit uw droom. Ook dit be- Onder hel water razen auto's en het andere verkeer. Overzichtsfoto

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 13