NIEUWS 12 Tempo, Tempo in Rotterdam In kleuren en geuren hoort bij het begrip „Van kiem tot kracht". Zou de kweker niet tenvolle ge bruik maken van de technische ontwikkeling op zijn terrein, hij zou zijn werk moeten staken. De kiemen in het denken van de technici schenken hem de nodige krachten in de vorm van mecha nische hulpmiddelen. Is niet de kweker de twee-eenheid van kun stenaar en zakenman? o Een belevenis apart is de rondgang in de tropische wereld. Treft men het dat er weinig bezoek is, dan waant men zich in deze kas inder daad ver van huis. Maakt u zich niet angstig, geen slang kron kelt over het pad, geen tropisch onweer zal u doen inzien, dat de mens, ondanks zijn ontwikkeling, tegenover natuurkrachten uiterst klein is. Hij ondergaat de magi sche bekoring, waarvan hij leest in vele boekwerken, die hande len over de tropische plantenwe reld. Hij wordt hier - op kleinere schaal - geconfronteerd met de be levenissen van blanken en ge- kleurden die zwerven in de oerwou den om de evenaar en elders. Zorgvuldig is hier alles op de meest natuurlijke manier nage bootst. U bént ver van huis, Flo- riadebezoeker in het hart van Rot terdam. Als gij verbeeldingskracht genoeg bezit, dan verwacht gij daar ieder ogenblik dat een neger of Papoea uw pad zal kruisen. Over dreven? Ga er heen en gij zijt ver van huis. Gij zijt een oerwoud-be zoeker o Het einde van de reis is nabij en de zweefvlucht over de Floriade voert de bezoeker naar dat wonderlijke gebouw: de Euromast. Och ja, er zijn grotere en hogere broeders in de wereld, met nog meer techni sche wonderen, met nog meer zit- en staanplaatsen, met nog snellere liften. Het goede oude Nederland se spreekwoord -de cost gaet voor de baet uit-, heeft hier nauwkeurig en juist vastgesteld: tot hiertoe en met verder. Ga naar boven, bezoekerIn enkele seconden zijt gij er! En wanneer u geluk hebt en met helder weer bo-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 14