Beveiligingsdienst O p maandag, 25 april I960 is de afdeling Beveiliging ver huisd. De nieuwe woning bij de kop van de haven (als de uit breiding een feit zal zijn) is op die dag in gebruik genomen. De heren directeuren ir. B. Wilton en ir. J. E. Woltjer, in gezel schap van de heren Th. J. de Hoog en Mr. P. A. van Sluys ga ven blijk van hun belangstelling. Nadat zij door de chef van de Beveiligingsdienst, de heer C. Landzaad waren rondgeleid, waarbij men tot de overtuiging kwam, dat het gebouw niet luxueus, maar praktisch en netjes is ingericht, spraken zij de hoop uit, dat de heer Landzaad met zijn dienst nog lang in het ge bouw zal mogen werken in het belang van de gehele bedrijfs- gemeenschap. 17 NIEUWS Teneinde een beeld te kunnen ge ven van de ontwikkelingsgang van deze dienst is uw verslag gever op bezoek geweest bij de heer Landzaad. Deze was direct bereid zich in de nette kamer te laten interviewen en hij ver telde: „met het ingebraiknemen van dit nieuwe gebouw de afde ling zelf spreekt van „Dienstbu- reau" lijkt een einde te zijn gekomen aan de reeks verhuizin gen, die in de loop der jaren heeft plaats gehad. Bij deze ver huizingen is steeds een zij het soms geringe uitbreiding en/ of verbetering tot stand geko men. Een en ander was een ge volg van de zich wijzigende om standigheden. Aan het personeel worden nü andere eisen gesteld dan voorheen. Tegenwoordig is een vakdiploma in de vorm van een bedrijfspolitiediploma een aan beveling evenals een diploma voor brandwachten (uitgegeven door de Rijksbrandweerinspectie) en een E.H.B.O.- diploma. Aan de afdeling Beveiliging zijn bo vendien o.m. toegevoegd: de Werfpostdienst, organisatie en bewaking van de rijwielstallin gen, de parkeerplaatsen, het ver keer in het bedrijf en de organi satie van de Bedrijfszelfbescher ming. Over het verleden wist de heer Landzaad ook nog al het een en ander te vertellen. „Het is feitelijk erg naargeestig om het te zeggen, maar nog niet zo heel veel jaren geleden was de Beveiligingsdienst - toen nog „Bewakingsdienst" geheten gehuisvest in een oud scheeps dekhuis, dat ergens op de werf stond geplaatst. Het was verdeeld in drie gedeelten: Eén deel voor de controleurs, een voor de Terreindienst en het derde voor de mannen, die aan boord van in aanbouw of repa ratie zijnde schepen als brand wacht dienstdeden. Wee de man van de laatste groep die de bru taliteit bezat zich in deel twee neer te zetten. Moord en dood slag zouden er bij wijze van spre- ken het gevolg van zijn geweest: een brandwacht was nu eenmaal geen man van de terreindienst. Nu is dat gelukkig alles anders geworden. Via een veel beter ge bouw, kwamen wij in de barak ken terecht. Ook dit was een grote vooruitgang, hetgeen de korpsgeest ten goede kwam. Wij zijn er in geslaagd om naast het kweken van een goede teamgeest ook het ontwikkelingspeil van het korps op te voeren. Ja! Een goede huisvesting is in vele opzichten ook een factor van belang om de mens in het algemeen geestelijk en cultu reel op een hoger peil te bren gen. Dit geldt dus eveneens voor de mannen van onze dienst." Toen kwamen er in het gezellige praatje vele oude en vaak humo ristische, maar ook wel eens tries te verhalen los. „We hebben er vroeger een bij de dienst gehad, die mét wan delstok en een hondje dienst deed als wachtsman. Dit deed hij vermoedelijk om zich tijdens zijn dienst staande te houden. Dat hebben de mannen vandaag niet nodig, hetgeen wel kan blij ken uit de trofeën, welke een groep wandelaars in de afgelopen jaren heeft verdiend bij mars wedstrijden." Het nieuwe gebouw bevat ver scheidene kamers, waarin o.m. zijn ondergebracht de administra tie van de dienst, de recherche dienst, wachtcommandanten, postdienst en een kamer bestemd '*n. - voor het gehele personeel. Hier in bevindt zich voor iedere man een eigen kleedkastje, er is een behoorlijke leertafel, terwijl hier aan het personeel lesgegeven kan worden. In verschillende gesprek ken kwam duidelijk naar voren, dat het corps bijzonder ingeno men is met de nieuwe behuizing en er dankbaar voor gestemd is.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 19