veiligheidsvaantjes uitgereikt in machinefabriek I NIEUWS 5 Niet minder dan 5 groepen (pl.m. 150 man) in Machine fabriek I hebben het gelijktijdig gepresteerd om 100 dagen lang te werken zonder dat een ongeval met arbeidsonder- breking voorviel. Op 12 mei 1960 heeft de heer B. Kortlandt tijdens een rondwandeling langs de 5 borden, waarop niet het cijfer 100, maar 101 stond vermeld, aan de betrokken bazen het belo ningsvaantje uitgereikt. Onze beide veiligheidsinspecteurs en enkele genodigden waren hierbij tegenwoordig. De heer Kortlandt hoopte, dat men op deze - veilige - weg zou blijven doorgaan. Viel er in de eerste dagen van deze veiligheidswedstrijd misschien wat minder enthousiasme te bespeuren, al heel spoedig werd het een edele en sportieve strijd. Dat de deelnemers geen dag toegeven, is wel duidelijk gebleken uit enkele opschriften, die de borden sierden. In feite was men nl. één dag te laat om het vaantje uit te reiken. Men was met het cijfer 0 begonnen en dit gaf rekenkundige moeilijk heden toen het cijfer 100 op het bord verscheen. Zo dichtte men dan ad rem: Een ieder heeft zijn plicht En ook een beetje recht Waar blijft dan onze wimpel Die ons is toegezegd? Een tweede „Vondel" zei het aldus: Dus Victor, het tellen is zo simpel. Al ben je een dag te laat: Kom op met je wimpel Een derde dacht dat de vaantjes te duur waren en dat men daarom een dag later was. Uit deze pittige reacties proeft men wel degelijk lofwaardig enthousiasme om aan de veiligheid mee te werken, ook door middel van deze sportieve wedstrijd! Succes Machinefa briek I De heer Sparreboom zei naar aanleiding van het boven staande: „Proficiat, medewerkers! Zonder anderen te kort te doen willen wij toch de bedrijfsleider, de heer Kortlandt, die dit veilig werk in het bijzonder'stimuleerde, hartelijk dankzeg gen."

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 21