STEUN NU HET WERK VAN HET RODE KRUIS GENEESKUNDIGE HULP BIJ VAKANTIE IN HET BUITENLAND (JJ|) NIEUWS 20 Met ingang van 1 juni I960 zullen de ziekenfondsen geen geneeskundige hulp bij verblijf in het buiten land meer voor hun rekening kunnen nemen. De Ziekenfondsraad heeft onlangs immers besloten de sinds 1953 geldende regeling betreffende genees kundige hulp bij verblijf in het buitenland met in gang van 1 juni I960 te laten vervallen. (Voor verplicht-verzekerden, die voor beroepswerk zaamheden in het buitenland hebben vertoefd blijft de regeling gehandhaafd). Het vorengenoemd besluit van de Ziekenfondsraad is derhalve van zeer groot belang voor verzekerden, die anders dan voor beroepswerkzaamheden, bijv. wegens vakantie, in het buitenland verblijven. De ziekenfondsverzekerden, die bijv. tijdens vakantie in het buitenland geneeskundige hulp behoeven, kunnen de kosten daarvan met ingang van 1 juni I960 onder geen enkele voorwaarde meer bij hun ziekenfonds in rekening brengen. Wel kunnen verplicht-verzekerden, die tijdelijk ver blijven (ook voor vakantie) in België, W est-Duits- land, Luxemburg of Italië voor rekening van een Mutualiteit of Krankenkasse geholpen worden (dus nooit voor rekening van hun ziekenfondsen) indien zij vóór hun vertrek naar één van de genoemde lan den zich wenden tot hun ziekenfonds om een formu lier te verkrijgen. Met dit formulier kunnen zij zich voor geneeskundige hulp wenden tot een Mutualiteit (België, Italië) of een Krankenkasse (West-Duits- land, Luxemburg). De Mutualiteit of de Kranken kasse betaalt dan de hulp volgens de rechten die in het betrokken land gelden. Uitdrukkelijk moet er op worden gewezen, dat de ziekenfondsen onder geen voorwaarde na 1 juni I960 nog rekeningen kunnen betalen. De Mutualiteiten of Krankenkassen betalen alleen, indien de verzekerde in het bezit is van bovenbedoeld formulier. Dit formulier is derhalve absoluut nood zakelijk. De mogelijkheid om geneeskundige hulp te verkrij gen voor rekening van een Mutualiteit of Kranken kasse bestaat alleen in de genoemde landen en zij is er dus niet in andere landen, (zoals bijv. Frankrijk, Zwit serland, Spanje, Denemarken, Noorwegen, Zweden). Geneeskundige hulp, nodig in laatstbedoelde landen komt altijd voor rekening van de verzekerde, die daar, anders dan voor zijn beroepsbezigheden, verblijft. Voor de verzekerden is het van belang te overwegen of zij dit risico van geneeskundige hulp dekken bij een particuliere verzekeringsmaatschappij. SAMENVATTING 1. Met ingang van 1 juni I960 is de oude re geling voor de geneeskundige hulp bij tijdelijk verblijf in het buitenland, anders dan voor beroepswerkzaamheden, vervallen. 2. Met ingang van 1 juni I960 zijn de zie kenfondsen onder geen enkele voorwaarde meer bevoegd kosten voor hun rekening te nemen, die gemaakt zijn bij tijdelijk verblijf in het buitenland, anders dan voor beroeps werkzaamheden. 3. De verplicht-verzekerden, die tijdelijk ver blijven in België, West-Duitsland, Luxem burg of Italië, kunnen geneeskundige hulp krijgen voor rekening van een Mutualiteit of Krankenkasse en hebben recht op ver goeding van de kosten, zoals geregeld in die landen. Voor Frankrijk geldt deze be paling uitsluitend voor in Frankrijk gede tacheerde werknemers, derhalve niet in ge val van vakantie e.d. Om in aanmerking te komen voor geneeskundige hulp ten laste van een Mutualiteit of Krankenkasse is het absoluut noodzakelijk, dat de verzekerde aan de Mutualiteit of de Krankenkasse een formulier overlegt. Dit formulier kan de verzekerde vóór zijn vertrek naar één van de genoemde landen krijgen van zijn zie kenfonds. 4. Als verzekerde met van bedoeld formulier en van de diensten van een Mutaliteit of Krankenkasse gebruik wil maken, of als hij gaat naar een ander land dan Belgie, West-Duitsland, Luxemburg of Italië, kan het aanbeveling verdienen een particuliere verzekering te sluiten. Hiermede is de vorige mededeling, voorkomende onder Sociale Rubriek op de binnenzijde van de om slag van het maartnummer I960 vervallen.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 22