Excursies op de werf April-Mei I960 Te veel Hij zegt: (jjfg) NIEUWS 22 14 april I960 H.B.S. te Utrecht. 33 leerlingen en 2 leraren. 15 april I960 Een 40-tal studenten in de economie van de Hoge School te Helsinki (on der auspiciën van de Economische Hoge School te Rotterdam). 25 april I960 Lagere technische School te Bussum. 50 leerlingen en enkele leraren. 28 april I960 H.B.S. a, 5e klasse te Amersfoort. 8 leerlingen en 1 leraar. 29 april I960 Onder auspiciën van het instituut „William Froude" brachten 50 Ita lianen een bezoek. 2 mei I960 Lagere Technische School te Middel burg. 21 leerlingen en 1 leraar. 3 mei I960 Op deze datum werd een bezoek ge bracht door een 15-tal nationale mi litaire vertegenwoordigers, geaccredi teerd bij SHAPE, Parijs. 3 mei I960 Lagere Technische School te Eind hoven. 44 leerlingen en 4 leraren. 6 mei I960 Christelijke Technische School voor Ede en omstreken. 45 leerlingen en 3 leraren. 11 mei I960 Bezoek van 8 onderwijzers van de Nederlandse Onderwijzers Vereni ging, afd. Schiedam. 12 mei I960 Kweekschool voor Scheepswerktuig- kundigen te Amsterdam. 3 leraren en 21 leerlingen. Neem niet te veel hooi op je vork! Deze kernachtige zegswijze, stammende uit het boe renbedrijf, waarschuwt er voor, dat bij arbeidsver- richtingen het „teveel" een averechtse invloed kan uitoefenen. Men is dus echt geen - op spreekwoorden steunen de - „luiheidsapostel", als men constateert, dat bo vengenoemde uitdrukking een aansporing inhoudt, die - terecht - in de praktijk mag worden toegepast. Zelfs bij arbeid, die nauw aan tijd is gebonden - hooien - denkt de boer er niet aan om te veel hooi op zijn vork te nemen. Wel véél! Niet alleen in letterlijke betekenis, maar ook in fi guurlijke zin houdt deze zegswijze een waarschuwing in, gericht tot hem of haar, die steeds bewust naar meer, groter en hoger tracht. Hoeveel mensen zullen er zijn, die door het dragen van te veel verantwoordelijkheid een ongelukkig le ven leiden? Hoeveel, die lichamelijke en geestelijke eigenschappen missen voor de taak, die zij moeten vervullen? Op vele terreinen van menselijke verrich tingen zijn zulke voorbeelden te noemen. Hoe bepalen wij de grens van onze uiterste en nog verantwoorde lichamelijke en/of geestelijke inspan ning? Daarbij gaat vanzelfsprekend de ervaring een rol spelen. Wij kennen wellicht allemaal nog „onze jeugdige overmoed", waarmede wij vroeger iets aan pakten. „Dat gaat wel over!" zei een oudere dan. En dat is zo! Ieder normaal mens weet tenslotte wel waar de grens ligt en zo niet: de dokter kan het wel vertellen. Alleen in abnormale tijden en bij abnormale gebeur tenissen denkt de mens in het algemeen niet aan deze en soortgelijke wijze uitdrukkingen. Veler ontzaglijke inspanning in zeer moeilijke tijden is daar, om dit te bewijzen, ook de gulden regel van het ,,te veel" heeft dus haar lofwaardige uitzonderingen. Maar: de boog kan niet altijd gespannen zijn! want die knotsen, mijn echtgenote is een echte vrouw, Zij rookt vrouwensigaartjes (niet dat is onvrouwelijk) Zij draagt kort haar Zij chauffeert prima (nooit onder invloed!) Zij kan 23 verschillende cocktails mengen. Zij werkt maar 4 dagen per week buitenshuis. Zij heeft een snelle bromfiets en rijdt er op. Zij draagt op de bromfiets een lange broek (tegen rheuma) Zij heeft een behoorlijk weekgeld voor zichzelf. Zij schermt en wil boksles nemen. Zij is vóór de vrije zaterdag (vanwege het gezins verband) Zij is na gebruik van alle schoonheidsmiddelen een echt „schilderij" Zij houdt van politiek, bios en dansen (geen Rock and Roll) Zij heeft véél diploma's, maar géén van de huis houdschool. Zij weet dat je aardappelen ook kan koken. Zij houdt alles keurig bij (huishoudboekje, vergade ringen enz.) Zij zorgt voor werkelijk betrouwbare babysitters (ook in de vakantie) Zij kent alle filmsterren („allemaal knappe man nen" zegt ze) Zij vindt veel pretjes „knal en knots". Zij is ergens „weg" van (gelukkig niet echt „weg") Zij zorgt voor de lijn (lijn 1) Zij geniet van het Leven Zij is 's nachts altijd thuis Zij houdt van Janneman (dat ben ik!) Zij is lid van de huisvrouwenbond Zij, zij, zij enz. enz. o ja, zij heeft ook nog een paar kinderen op te voe den (daar mag ik ook aan meehelpen.) Joods spreekwoord: God kan niet overal tegelijk zijn, daarom heeft hij Moeders geschapen.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 24