Snipperjuwelen NIEUWS 24 Gaarne verlenen wij op verzoek van de afdeling Propaganda N.V. Nederlandsche Spoorwegen plaatsruimte aan onderstaand artikel van de radio- en T.V.-spreker Bert Garthoff. Dit is een woord dat niet bestaat. Bij de naastbijzijnde goudsmid hoeft u er echt niet voor binnen te Jopen. En de diamantbeurs kunt u ook beter niet opbellen. Daar zal men er zijn edelmetalen-schouders over ophalen. Te goeder trouw overigens, want zoals al gezegd: het woord bestaat eenvoudig niet, snipper juwelen. En toch Als u zo bij tijd en wijle in uw wandelvoeten dat gevoel weer voelt kriebelen van „er eens eventjes echt helemaal uit te willen" - dat gevoel van „kijk die zon eens en kijk me die bloemen al eens uitko men, hè ja, nü een snipperdag!" - en u neemt dan de moeite om begin mei bij het station of bij een reisbureau het gezellige boekje Vakantiedagtochten I960 te halen (kost niets), dan ja, dan hebt u er meteen 24 in uw hand: snipperjuwelen! Want wij weten er echt geen beter woord voor. Eer lijk gezegd, we vinden het een heel móói woord, dat „snipperjuwelen", voor de 24 dagtocht-mogelijk heden die er in dat boekje van de Nederlandse Spoor wegen staan. Allemaal verschillend, maar in drie din gen hetzelfde: allemaal aantrekkelijk, allemaal goed koop, allemaal gemakkelijk te bereizen. Met andere woorden: prima geschikt om van een doodgewone snipperdag een snipperjuweel te maken. Of om een korte vakantie van een paar heerlijke hoogtepunten te voorzien. Of om logeergasten op de meest een voudige en interessante manier bezig te houden. Deze tochten bestaan alle uit combinaties van trein reizen, boottochten, busritten en bezoeken aan één of meer bezienswaardigheden of evenementen. Voor de kinderen is een reisdoel als de Efteling (met zijn Sprookjesbos) of Ouwehands Dierenpark het-van-het. Voor de liefhebbers van varen zijn er rondvaarten door Amsterdam en Rotterdam, boottochten naar Lelystad, Urk en de Deltawerken bij Hellevoetsluis. Kunst vormt de hoofdschotel van tochten naar en door Den Haag en Haarlem. Giethoorn, de Heilig- Land-Stichting bij Nijmegen, de Rotterdamse Flo- riade I960 ontbreken evenmin. En voor de natuur liefhebbers staan tochten naar Zuid-Limburg, langs de Hondsrug en naar de duinen bij Castricum op het programma. Laatstgenoemde tocht zelfs met inbegrip van een wagenwiel-grote pannekoek! Maar dat had eigenlijk een verrassing moeten blijven. Voor elk van deze tochten beperkt zich uw kaartjes kopen tot de aanschaf van één combinatie-biljet aan het station, waar u de tocht wilt beginnen. Daarmee bent u voor de hele verdere dag klaar. U maakt een met zorg uitgestippelde tocht, maar u doet dat geheel privé. U bent uw eigen reisgezelschap! Uw tocht gaat ook altijd door, ongeacht het aantal „deelne mers", want u maakt gebruik van de bestaande trein verbindingen. U bent geheel vrij in uw keuze van uitgangspunt, in uw keuze van vertrektijd, ja zelfs in uw keuze van weersomstandigheden! U kunt immers 's morgens even aanzien wat het weer doet en dan dienovereenkomstig beslissen welke tocht u gaat maken. Alle verdere bijzonderheden vindt u dus in dat boekje Vakantiedagtochten I960 van de Nederlandsche Spoorwegen, dat van begin mei af verkrijgbaar is. Bladert u daar maar eens in. En bladert u volgend jaar eens in het officiële woordenboek: wie weet staat „snipperjuwelen" er dan inWant dat zijn het, die 24 dagtochten

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 26