llw rijwielhersteller is goedkoper dan L het ziekenhuis HOUDT DE (BROM)FIETS IN ERE Wie van de fiets op de bromfiets overgaat doet méér dan alleen maar een „overstapje" met de bedoeling om het voortaan wat gemakkelijker te hebben. Hij verkiest de gezonde en gezapige zelfwerkzaamheid voor een vervoermiddel dat misschien wat meer beantwoordt aan de geest van de tijd: meer resultaat met minder in spanning. Helaas zijn er nog altijd weggebrui kers, die zich niet realiseren dat om méér dan deze ene reden de over gang naar een „brommer" een be langrijke gebeurtenis is. Immers, wie sneller gaat, zal sneller moeten reage ren. Bromfietsen is in dat opzicht héél wat anders dan fietsen, al verandert er uiterlijk niet veel meer dan het gele plaatje en het - soms tot geloei aanzwellende - gepruttel van het in feite zo onschuldige motortje. Ook wat de gedragsregels betreft zal de fietser die het trappen er aan geeft, zich nog eens terdege moeten bedenken. Wat zijn gedragingen in het verkeer betreft zal hij méér en beter moeten weten dan de fietser. Maar bij alle verschillen is er één punt, waarop er voor de bromfietser-ex-fietser niet veel verandert in zijn nieuwe status: de zorg voor zijn karretje. Regelmatig onderhoud betekent meer dan alleen met een doekje waaien om het stof weg te vegen. Een (brom)fiets is en blijft een mechanisme en dat vraagt - wil het feil loos en veilig functioneren - nu eenmaal onze aandacht. Goede remmen, goede verlichting, goede stuurinrichting, goede wegligging, het zijn allemaal dingen waar fietser en bromfietser regelmatig naar moet kijken of beter nog: laten kijken. De maanden staan voor de deur, waarin wij op onze vervoermiddelen een extra beroep zullen doen. Met goed onderhoud zal géén (brom)fiets er iets op tegen hebben, om er straks veilig op uit te trekken en weer veilig (en heelhuids) thuis te komen. Publikatie van het Verbond voor Veilig Verkeer. Verbond voor veilig verkeer De beide nieuwe luchtverhitters voor de ,,Tina Onassis" in de Machinefa briek juist voor het transport naar boord. De afmetingen komen op deze foto goed tot uiting. NIEUWS 28

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 30