Propaganda Veiligheids-avond Marionetten theater 29 NIEUWS Op 28 april werd een propaganda-veiligheidsavond ge houden voor alle commissieleden met hun dames in de zaal van de Opstandingskerk te Schiedam. Op deze bijeenkomst sprak onze directeur, ir. B. Wilton, de openingsrede uit. Daarin heette hij in het bijzon der welkom de aftredende en de nieuwe leden van de commissies, de heren van de Arbeidsinspectie 3e dis trict, onze beide veiligheidsinspecteurs en hun collega's van enkele andere bedrijven. Vanzelfsprekend stond de rede in het teken van de „Veiligheid", Aan de hand van een recent geval toonde de heer Wilton aan, dat het dragen van een goede veiligheidshelm een ernstig ongeluk kan voorkomen. Het ging hier over een werk nemer, die een zwaar, ijzeren deksel van flinke hoogte op het hoofd had gekregen, maar die gelukkig een helm droeg. „De man kwam er met een kleine hoofdwonde af en wat pijn in nek en schouders. Ik laat het aan uw fan tasie over u voor te stellen, wat er gebeurd zou zijn, als deze man geen helm had gedragen", aldus spreker. Het staat vast, dat de jongere werknemers met het be grip „vreemd en gek" t.a.v. het dragen van een helm hebben afgedaan, in tegenstelling tot de zienswijze van vele ouderen. Spreker zag het als zeer bevorderlijk voor de veiligheid in het algemeen wanneer iedere werkne mer bij zijn werk denkt aan „de ander". Vele ongeluk ken ontstaan en gebeuren juist door deze vergeetachtig heid. Ook bij het veilig-werken is het samendoen even hard nodig als bij het verrichten van de werkzaamheden. Dat er ieder jaar weer een lange en droeve rij van do delijke ongelukken is, toonde de heer Wilton aan met enkele gemiddelde jaarcijfers: 300 doden in de gezamen lijke Nederlandse bedrijven, 1500 thuis en 1700 op de weg. Over beide laatste categorieën was spreker van me ning dat „onachtzaamheid" thuis en op de weg, „het staan op zijn recht" en „het geen rekening houden met de ander", een fatale rol spelen. Vooral bij de laatste twee foutieve instellingen kan men met „zelfoverwinning" iets in gunstige zin bereiken. „Het kan nog juist!" is een ge vaarlijke mentaliteit op de weg. Aan het einde van zijn toespraak dankte onze directeur alle leden, die 2 jaar werkzaam waren geweest in hun respectievelijke commissies ten bate van de veiligheid in het bedrijf. Het aantal ongevallen vermindert en wij ho pen dat, ook met behulp van de nieuwe commissieleden, gunstige resultaten geboekt mogen worden. Voor het werk in het algemeen in onze bedrijfsgemeen- schap is „veilig werken" belangrijk. Het komt ook ten goede aan de producten, die wij afleveren. „Ik wens u veel succes toe in uw werkzaamheden van veilig werken in de vorm van weinig ongevallen", aldus de heer Wilton. Na de pauze bracht het Poppentheater „Het kleine We reldtoneel" (artistiek leider Jan Nelissen) de jeugdopera van W. A. Mozart „Bastien en Bastienne" in een aller- vrolijkste vorm, waarvan zelfs Mozart in eigen persoon zou hebben genoten. Het zou geen echte propaganda-avond zijn geweest, als L. V. D. Goede raad: Blijf haar trouw het „Veiligheidscabaret" (J. Nelissen) niet zou zijn opgetreden. Een goed nummer, dat in het teken staat van „zorg ook voor de veiligheid van de ander". Het laat in suggestieve scène de misère zien welke ontstaat wanneer men tegen dit begrip zondigt. Het laatste nummer, wederom leuk aangekon digd, was „Geertelijn en Boudewijn", een spel van veel liefdessmart en veel geween, maar eindigend met het bekende „happy-end" van alle dag. Een komisch spel! Ook hier bleek weer de grote vaardigheid van „de man ach ter de schermen".

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 31