PAASTOURNOOI IN SCHIEDAM MOEDERDAG I960 33 NIEUWS modellen er uitgebracht. Dan strooit men poeder tussen de twee kasten en zet ze op elkaar. Men maakt er van tevoren een gietgat in en een opkomer. Als men in het gat het gloeiende ijzer gaat gieten en het komt in het andere gat op, kan men zien of de vorm vol is. Wij zagen een model van de Gieterij hoe die wordt. Zoals die nu is, is deze nog erg stoffig en rommelig. Maar dit gaat veranderen, want men gaat de Gieterij verbouwen tot een modern geheel. We zagen in de fabriek de mensen bezig en kranen met pannen gloeiend ijzer. Het was bij elkaar een mach tig gezicht. De cirkel waar men de vormen van scheepsschroeven ingiet waren grote machineonder delen enz. In de kantine kregen we thee en zo be sloten we de dag. Het was een prachtdag geweest Henk Bal 2e-jaars schilder. In het voorbereidende jaar werd deze maand een werkstukje gemaakt, dat prima geschikt was om met bloemen cadeau te doen aan iemand die je graag mag. Op initiatief van de klasseleraar zorgden de jongens voor wat mooie plantjes en het geheel, werkstukje en plantjes, werd een fantastisch mooi geschenk voor moeder. Op deze foto kunt u zich overtuigen dat de moeders van de le-klas leerlingen door hun jongens extra verwend werden. Op dinsdag, 10 mei, was het voorbereidend leerjaar de gast van de Havenvakschool in Rotterdam, die haar jaarlijkse sportdag hield. Tegen de gastheren werd o.a. een voetbalwedstrijd gespeeld. Het was een erg gezellig uitstapje en het was prettig om bij de Havenvakschool te gast te zijn. W.F. won met 2 - 0. Liefderijke behandeling Blijde gezichten, ook thuis 0\er dit tournooi, waaraan voor de eerste keer 2 V.F,-Bedrijfsschool voetbalelftallen en 1 handbalteam deelnamen zijn hieronder enkele verslagen te lezen. Vooraf enige belangrijke punten: I* Het 2e Bednj fsschool-elftal wint op bijna alle fronten en werd kampioen in de school wedstrijden. 2. Het le Bedrij fsschool-elftal neemt genoegen met de tweede plaats. 3. Het handbalelftal wordt kampioen. Verslag 2e elftal In het Paastournooi heeft ons elftal het best gedaan. Na aankomst op het Harga-veld staken wij ons in voetbalplunje, een wit shirt met rode letters W.F. en een rood broekje. Op die letters waren we erg trots, want die zouden we die dag moeten verdedigen en

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 35