NIEUWS 34 er voor moeten „vechten" om de W.F.-kleuren hoog te houden. De eerste wedstrijd om half tien tegen de Technische School III, werd direct een overwinning met doelpunten van John Schop en Koos Baartman. De tweede wedstrijd tegen de Wil lem de Zwijger U.L.O. werd ook gewonnen en wel met 1-0. Dit doelpunt werd eveneens gemaakt door onze midvoor. Het was an ders knapjes warm en een flesje Hero gleed er best in. De derde wedstrijd was tegen de sterkste tegenstander, het St. Lidui- na Lyceum en we gingen met ze nuwen het veld op, want de wed strijd moesten we winnen. We wonnen met 1-0, doordat de midvoor de bal met een strafschop in het net schoot. Onze vierde wedstrijd tegen de Technische School hebben we ver loren, maar we bleven natuurlijk sportief voetballen. Wel vielen er een paar woorden in het veld, want onze midvoor kon niet heb ben dat hij verloor, doch dat was van lichte aard. De laatste wedstrijd tegen de Prin ses Irene U.L.O. eindigde na een fijne partij in een gelijk spel. Maar onze tegenstanders hadden niet zoveel punten behaald als wij en zo werden we kampioen. Wij hadden de eer van onze Be drijf sschool hoog gehouden en een flesje Hero werd op de overwin ning gedronken. De midvoor Koos Baartman. „Het eerste elftal" W.F.-Bedrijfsschool Het eerste elftal Tot onze grote vreugde behoorde de Bedrijfsschool weer bij het Paas- voetbaltournooi en dat moest dan maar in eens goed ingezet wor den. Het tweede elftal was op woensdag, 20 april I960, kampioen geworden van zijn afdeling, en dus kon ons le elftal niet achter blijven. Wij moesten donderdag, 21 april, voetballen. Het was 's morgens half acht. Wij moesten ons ver zamelen in lokaal 3, daar kwam de Heer Van Maanen ons nog de laatste instructies geven hoe wij het moesten aanpakken. Toen wij op „Harga" waren geko men werd daar omgeroepen, waar wij ons moesten verkleden. Intussen was het half tien gewor den en stonden wij klaar voor de eerste wedstrijd tegen het St. Li- duina Lyceum, die wij helaas met 1 - 0 verloren door een misver stand in de verdediging. De tweede wedstrijd tegen de St. Jozef U.L.O. moest om half elf aanvangen en dat deden wij dan met frisse en goede moed. Helaas verloren wij ook deze wedstrijd, nu met 2-0. Toen wij een flesje li monade gekregen hadden, moesten wij weer gaan voetballen. Waar schijnlijk had de limonade ons goed gedaan, want de derde wed strijd tegen T.S.S. 2 wonnen wij met 2 - 0 en toen was het weer de oude stemming. Wij moesten toen nog drie wedstrijden spelen en de uitslagen waren gunstig. Namelijk 0 - 0; 0 - 0 en de laatste wedstrijd wonnen wij nog met 2 - 1. En zo zijn wij dan nog met onze 6 punten op de tweede plaats ge ëindigd, ondanks het slechte begin. voorber. jaar Jan Gij sen. Op 22 april I960 was het de dag, dat wij met de Bedrijfsschool voor het eerst deelnamen aan het Paas- handbaltournooi. Na de successen van onze voetbalelftallen moesten wij de rood-witte kleuren gaan ver dedigen. Hoe zouden wij ons hou den? Met een beetje angst in onze handen en moed in onze harten, - dit laatste door onze manager de heer Van Maanen er in gestopt - stevenden wij het veld op van het Harga-sportpark. Onder het motto: „de eerste klap is een daalder Het Bedrijfsschool-handbalelftal met reserves waard", stormde onze voorhoede maar direct op het doel af van onze eerste tegenstander Reho- both I. Dat deze klap aankwam, bleek wel uit de eindstand 8 - 2 in ons voordeel. Ook de twee andere wedstrijden werden gewonnen en wel van de T.S.S. I met 6 - 1 en van Reho- both II met 7-1. In de pauze werden we door onze coach voor zien van een verfrissing. Aan het einde van het tournooi werd be kend gemaakt, dat de aanvoerder Koos Groeneveld op Koninginne dag de beker in ontvangst kon ko men nemen. Ook werd voor Ko ninginnedag een elftal geselec teerd, dat tegen een Schiedams elf tal zou moeten spelen. In dat team zaten maar liefst vijf jongens van de Bedrijfsschool en wel Koos Groeneveld, Frans Loenen, Bas Everding, Wim de Roo en Henny Veldhoen. Maar dit is eigenlijk bijzaak. We hebben fijn gespeeld en we won nen van zeer sportieve tegenstan ders. H. Veldhoen. 3e jaar Plaatwerker. Een nagekomen foto van het lunch-tafeltennis tournooi. Twee kanshebbers in actie. (Zie ons aprilnummer)

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 36