muis Pieperiet NIEUWS 36 Och Pieperiet, wees maar niet bang, hoor. Ik zal heus niet aan je kleintjes komen. Toe, ga eens een beetje opzij. Ik wil ze zo graag eens zien! i m> Ja, nu zie ik je babies. O, wat zijn ze klein en helemaal rose. Ze hebben nog geen haartjes en de oogjes zijn nog dicht. IF at een kleine oortjes en een klein stijf staartje. Ze zijn pas geboren. Nu zijn de jongen een week oud. Kijk, ze liggen te drinken. Wat zijn ze gegroeid! Een heel zacht vachtje hebben ze nu. Pieperiet woont bij me. Ze heeft een glazen huisje, dat op een laag tafeltje staat. Het is een oude aquariumbak met een deksel van gaas. Zou Pieperiet het naar vinden om in zo'n glazen kooi te wonen? Ik merk er niets van. Ze is altijd heel vrolijk. Pieperiet is ook niet alleen. Er wonen nog twee andere muizen in de bak. Een broertje en een zusje van Pieperiet. Ze heb ben alle drie een licht bruin velletje. Hun over-over- grootmoeder had een wit vachtje en hun over-over- grootvader een grijze. De kleintjes van Pieperiet hebben net zo'n mooie licht bruine vacht als Pieperiet zelf. Eén heeft een wit vlekje op zijn voorhoofd. Kun je hem op de foto vinden? Vind je het leuk zelf ook muizen te hebben? Het geeft niets of je een witte, grijze of bruine muis hebt. Ze zijn allemaal even leuk. Neem er altijd meer dan één. Muizen houden er niet van helemaal alleen te zijn. Het leukste is, als je een paartje hebt: een mannetje en een vrouwtje. het muizenhuis In een aquariumbak van minstens 40 X 25 X 25 cm doe je een laag zaagsel op de bodem. Van een bloempotje maak je het gat zo groot, dat de muizen er door kunnen kruipen. Dat is het slaaphokje. Een tredmolentje is niet alleen leuk, maar zelfs heel erg nodig voor de muizen. Ze moeten veel beweging hebben. Een plastic molentje is erg prettig. Dat kun je geregeld afspoelen en gaat niet ruiken. Om deze reden gebruik ik ook liever geen houten voorwerpen. Het zaagsel moet ook geregeld worden ververst en de bak uitgespoeld. Als je merkt dat het wijfje een nestje gaat maken, doe je papiersnippers in de bak. Let maar eens op, hoe druk ze dan in de weer is.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 38