37 NIEUWS het muizenvoer Mijn muizen hebben twee etensbakjes. In het ene krijgen ze een stuk brood, dat ik eerst in melk drenk. Een apart drinkbakje met melk is dan niet nodig. In het andere etensbakje krijgen ze graan, b.v. kippenvoer dat samen gesteld is uit verschillende graansoorten. Bovendien heb ben muizen ook groenvoer nodig. Een blaadje andijvie, kool of sla. Was het altijd eerst goed af hoor, al ziet het er nog zo schoon uit. Er kan nog wat vergif aan zitten, dat de tuinder gebruikte om schadelijke dieren van zijn planten af te houden. Muizen hebben ook be hoefte om te knabbelen en te knagen; geef ze hiertoe een stevig boomtakje. Wilgetakjes vinden ze erg lekker. Het spreekt vanzelf, dat je je muizenhok dikwijls moet schoonmaken. Van een bak die stinkt, kun je geen plezier hebben. de jonge muisjes Ik heb je aangeraden om een mannetje en een wijfje te nemen. Er zullen dan gauw jongen geboren worden. Het is leuk om de verzorging van de jongen te zien en hun groei te volgen. Maar muizen krijgen heel vaak jongen. Elke drie weken kun je 'n nieuw nest verwachten. Nesten van 10 tot 14 jongen zijn geen uitzondering. De jonge muisjes kunnen na drie weken van de moeder weg. Geef ze aan vriendjes of vriendinnetjes. Houd in je muizenbak niet méér dan één mannetje. Wil je liever helemaal geen jonge muizen hebben, neem dan twee wijfjes. Het is alleen lang zo leuk niet en de muisjes vin den het zelf ook niet zo prettig. Ik wens jullie veel plezier met je muizenvriendjes! G. C. L. BIanku aardt-Natan Pieperiet, wat heb je een dikke drieling! De oogjes zijn nog steeds dicht. Ze liggen tussen krantensnippers. Als Pieperiet weggaat, dekt ze de kleintjes er mee toe Dat is lekker warm voor ze. Wel wel, de jongedames zijn zich aan het wassen. Na 14 dagen zijn de oogjes open gegaan. Nu leren de kleintjes voor zichzelf te zorgen. Snuffeltje is een groot muizenkind gewor den. Hij gaat alleen op verkenning uit. Er is altijd wel iets te beleven in de grote muizenbak Snuffeltje is nu 3 weken oud en kan hele maal voor zich zelf zorgen!

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 39