NIEUWS 2 m De nieuwe Ondernemingsraad derom gekozen en dit is de beves tiging van het vertrouwen, dat de leden in hem stellen. De handha ving van de heren A. Aardoom, P. van der Hoek en M. Eijkenaar als leden van de Kleine Commissie mag eveneens gezien worden als de accoordverklaring over de ge leverde prestatie van deze drie leden. Nieuwe gezichten in de Raad is goed: met het leren kennen van andere mensen, leert men zelf ook meer. Dat bij het uittreden van de niet herkozen leden gevestigde banden worden verbroken stemt wat weemoedig, maar de Raad ont staat nu eenmaal door vrije verkie zing en het wisselen is daardoor een normaal verschijnsel. verwacht niet alles van een goede bedrijfsorganisatie. Ook het menselijke element speelt een grote rol in de ar beidsproductiviteit Dit was één der uitspraken van onze directeur, de heer C. J. A. van Daalen, die de inleiding hield over het W.F.-jaarverslag 1959, dat van te voren ter bestudering aan de O.R.-leden was toegezon den. Enkele klanken uit deze toespraak zijn niet optimistisch: teruggang wereldtonnage scheepsbouw, min der opdrachten in de Nieuwbouw, moeilijkheden in het vrachtver voer i.v.m. de lagere vrachtprij zen. Dit alles heeft zijn terugslag op de bouw van nieuwe schepen. Toch blijft een zekere drang naar grotere schepen en hogere snelhe den, met de daarbij onvermijde lijke aanpassing van havencapaci teit. Misschien komt daardoor - en door het slopen van oudere sche pen - toch weer wat werk los. Ieder van ons zal moeten meehel pen om de moeilijke tijden zo goed mogelijk door te komen. Wat no dig is t.a.v. uitbreiding en verbete ring van outillage gaat echter ge beuren. De Raad gaat uiteen om in 5 groe pen de vragen over het jaarverslag in eigen kring samen te stellen en aan de heer Van Daalen voor te leggen. Uit deze vragen blijkt hun brede belangstelling; ze omvatten een wijd terrein: van kernenergie tot verdeling van woonruimte, van in ternationale financieringsafspraken tot capaciteiten van kranen, van overschakeling op andere werk zaamheden in tijd van slapte naar de capaciteit van de helling bij eventuele bouw van zeer grote schepen. Er is belangstelling voor vele andere vraagstukken: de be tekenis van het woord „Loonron- de 1959" en de woorden „gelei delijke verkorting van de arbeids tijd", zinsneden in het jaarverslag 1959. Er wordt geïnformeerd in zake het geconstateerde, dat er in een tijd van minder werk toch een toename valt te bespeuren van het aantal scheepswerven.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 4