VERKIEZINGSINDRUKKEN 3 NIEUWS I Plaats van handeling: kantine ,,'t Blaasje" op 26 april j.l. 's morgens omstreeks half tien. Regelmatig komen de W.F.-werknemers binnen en even regelmatig verdwijnen zij weer. Tussen deze twee tijdstippen in hebben zij een kort, maar be langrijk karwei verricht, dat pas voor de derde maal op de werf plaatsvindt: stemmen voor verkie zing van de Ondernemingsraad. Er is groot verschil tussen deze stemming en die van Staten-Generaal e.d. Hierbij kent men de verschijnings plicht. Bij de Ondernemingsraads verkiezingen niet! Niemand kan u wettelijk ver volgen als u geen Ondernemingsraad-aspiraties bezit en dus besluit om aan het werk te blijven als uw collega gaat stemmen. Is deze verkiezing dan niet belangrijk? Gezien de grote opkomst we ten blijkbaar zeer vele W.F.-werknemers, dat een Ondernemingsraad kiezen géén onbelangrijk werk is. Voor deze moderne vorm van overleg tussen werk gever en werknemer bestaat hier meer dan opper vlakkige belangstelling. En dat is een „gezond" verschijnsel! Nieuwe tijden, nieuwe vormen! Dat er tussen ontstaan en groei tot de uiteindelijk juiste plaats van een nieuwe instelling vaak een moeilijk af te leggen weg ligt, behoeft niet nader te worden uitgelegd. „Alle begin is moeilijk Dit ouderwetse spreekwoord kenschetst wel heel duidelijk de beginsituatie van elke nieuwe zaak. Zo ook van een Ondernemingsraad in zijn jeugd. o Luister nu eens even De vijf heren, die als „stembureaulisten" fun geerden hadden de werkzaamheden (legitimatie controle, uitreiken stembiljet, controle stembus enz.) keurig verdeeld. Zij konden hun taak op prettige wijze vervullen, want van opstoppingen was geen sprake. De nodige kwinkslagen maakten dat het geen saaie boel werd. Ook vele kiesge rechtigden maakten gauw van de gelegenheid ge bruik om eens wat aardigs te zeggen Gedurende het tellen van de stemmen had de redaktie wederom het genoegen toegang te ver krijgen, alhoewel er bijgezegd werd, dat er geen storende op- of aanmerkingen geuit mochten wor den. Een bevel van dit machtige lichaam „de tel lers" is Wet, ook voor ons. Muisstil heeft uw verslaggever de ernstige en nauwkeurig uitge voerde werkzaamheden gadegeslagen. Ook hier efficiënte taakverdeling. Duidelijk klonken de betreffende namen van de gekozenen. Er was geen woord Koreaans bij ln de verzegelde bus! Kent u ze?

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 5