In Machinefabriek I VERGISSING SEPTEMBER, OKTOBER, ENZ. 11 NIEUWS Toen voorman J. W. Hajee nog kotteraar was, stond hij aan deze Collet-kotterbank. Op de foto ziet men, dat hij een drijfstang be werkt. De heer Hajee komt oor spronkelijk van onze Bedrijfs- school, waar hij in 1946 eindexa men deed. Ongeveer 3 jaar gele den heeft hij bij de scholing voor kotteraars in de H.K.-hal leiding gegeven. Om ervaring op te doen met groot draaiwerk heeft hij ook aan de carousselbank gewerkt, met de be doeling om na pl.m. een jaar aan de kotterbank te gaan werken. „Speciaal voor kotteraars is het ab soluut nodig, dat zij een goede kijk hebben op het stellen van het werkstuk en zij moeten in geen geval een angstig gevoel hebben voor het te verspanen gedeelte", meent hij. Deze Collet-kotterbank staat aan het einde van de zgn. roerenplaat en is nu een goed jaar in bedrijf. Het is een plaatbank in tegenstel ling met een tafelbank. De naam Collet is bij W.F. goed bekend. Er staat o.a. een meer bejaarde ma chine die nog steeds in gebruik is. Aan de nieuwe Collet zijn vele mogelijkheden van de nieuwere techniek toegepast. Met behulp van bijv. het optisch oog kan de kotteraar tot op een honderdste millimeter nauwkeurig, zowel ho rizontaal als verticaal de kotterspil instellen. Op de hoge televisietoren in het Westfalenpark (Duitsland) staat op 13 juli een gezelschap van 6 vakantiegangers: drie dames en drie heren. Zij zijn door het samenzijn in een Nederlands pension tot een klein reisgezelschap uitgegroeid. Zij staan als 't ware platgedrukt aan de Oostzijde van de toren en zijn zo hoog mogelijk geklommen (met de lift!). Van het Westen uit geselt een vreselijke bui het kolossale bouwwerk. Men voelt de trillingen. Steeds harder en har der stormt het. Uit de roetzwarte wolken schieten bliksem flitsen. Het regent bezemstelen. Het is echt noodweer daar boven. Het zijn angstaanjagende ogenblikken en ieder van de zes kan in vijf paar ogen schrik en bangzijn lezen. Twintig minuten duurt deze verschrikking en staat het gezel schap in de duistere wereld rondom de toren. Honderden meters boven de begane grond. Op een mensenmaaksel, dat trilt onder het geweld van de storm, die giert door de stalen afrastering. Er wordt geen woord gesproken. Het is ook bijna onmogelijk met het lawaai van storm, regen en onweer. Eindelijk is de bui over en opgelucht zegt één van de zes: „Gelukkig, ik dacht werkelijk, dat die knaap op de Mont Blanc die beruchte datum verkeerd had verstaan En lachen, lachen, die stoere zes „van de zenuwen" In de komende maanden zullen velen - thuis - nog eens de gepasseerde vakantiegenoegens ophalen en - naar wij hopen - er wederom van genieten. Vooral „trekkers en zwervers" hebben vaak veel te vertellen over aparte vakantieplaatsen in binnen- en buitenland. Maar ook zij, die rustig in een of ander kampeercentrum vakantie hielden of in hotel of pension waren, hebben in de regel ook wel wat „op de lever". Heeft u - ex-vakantiegangers - er wel eens over nagedacht, dat uitwisseling van zulke belevenissen ook voor uw collega's leuk en soms leerzaam kan zijn? Welnu, gebruikt nu het W.F. Nieuws eens om prettige ver haaltjes over uw vakantie te spuien. Velen zullen u wellicht dankbaar zijn. Korte verhalen a.u.b. Zoveel te meer kunnen er geplaatst worden. Speciaal de maanden direct na de zomeravonturen zijn zo uitermate geschikt om herinneringen aan die dagen op te roepen, zelfs al is het tot op heden (eind aug.) lang geen zomer zoals 1959 er ons één bracht. Mocht er werkelijk niemand van onze duizenden uitgaanders iets inzenden, dan zou men haast willen concluderen, dat het tijdens het vrij- en blijzijn maar een „dooie boel" is geweest. En dat is natuurlijk niet het geval. Gaarne vóór de 10e van de maand uw korte bijdrage. Redactie W.F. Nieuws

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 13