3 NIEUWS het water, vrijwel overal, waar het op de aarde te vinden is. Voor beiden heeft dit werk geen verras singen meer. Als leek echter ziet men het met andere ogen. Het changeren met soms onmogelijk grote onbestuur bare gevaarten tussen dokken en schepen door, blijft een wonderlijk iets. Het wachten op allerlei bot singen, aanvaringen en andere na righeden blijkt een vergeefs wach ten. Dat tussen de sleepbootbe manningen een stukje teamwork wordt weggegeven is hem echter al gauw duidelijk. Dat bleek al bij het zwaaien op de druk beva ren rivier en bij het indokken. Het lijkt alsof de vier sleepbootkapi teins elkaar begrijpen, zonder el kaar te zien en zonder al te veel radiotelefonisch contact. o Bij het terugsiepen van de bok „Titan" naar de nauwe ligplaats aan de machinefabriekkade ziet de leek honderd gevaren. De ervaren sleepbootkapitein echter manoeu vreert tot op de meter nauwkeurig het logge gevaarte naar de lig plaats, terwijl de mannen aan de lieren op de bok „bijsturen". „Draad binnenhouden". „Draad buiten boord". Ook hier weer kor te aanwijzingen van de kapitein naar de matroos op de „Slipway" en zonder narigheden glijdt de bok tussen de twee kwetsbare ach terstevens naar de wal. Er is dan nog precies ruimte genoeg over om de sleepboot weer vrij te ma ken. Dan is het plotseling twaalf uur! Schafttijd! Niet altijd gaat het zó in deze dienst. Er is vaak werk bui ten de normale arbeidstijd. Dat behoort echter bij dit vak en wordt niet zó zwaar opgevat, dat de pret tige geest aan boord er door wordt geschaad. Een kop lekkere koffie (van de zorgzame matroos) tot afscheid en een prettige ervaring rijker monstert schrijver dezes af. o Na de hierboven beschreven reis, was er op 5 augustus gelegenheid ..Hel gaat goed"zegt kapitein Kroon Even rust

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 5