NIEUWS om onze sterkste sleepboot, de „Wiltons", in aktie te zien bij het uitdokken en verslepen van het passagiersschip „Willem Ruys" (23114 ton) uit ,dok 7 naar de Schiehaven in Rotterdam. Kapitein K. Hoogerdijk, onze oud ste sleepbootkapitein en comman deur van de W.F.-sleepbootvloot, had ook hier de leiding. In de ruime stuurhut van de „Wiltons" had, voor het karwei begon, een korte conferentie plaats. In twee minuten bleek het programma al vastgesteld. Drie vóór, drie achter, die aan bakboord, die aan stuur boord. Er werd verder weinig druk te over gemaakt. De „Willem Ruys" zou de reis in „omgekeerde vorm" maken, d.w.z. achteruit gesleept. Men behoefde dan niet te zwaaien bij het verla ten van de W.F.-haven en bij het meren aan de kade van de Ko ninklijke Rotterdamsche Lloyd. Langzaam schoof de onbestuurbare „Willem Ruys" naar de rivier en waarschuwde met de zware dreun van de scheepsfluit het scheepvaart verkeer. Op deze drukbevaren rivier trok het grote schip met zijn kleine, nijdige begeleiders de aandacht van velen. Af en toe werden met de scheepsfluit de nodige seinen gewisseld met schepen, die op de een of andere manier wensten te passeren. In de machinekamer ver zorgde de machinist H. Kloeg het sterke hart van de sleepboot, ter wijl de beide matrozen N. P. v. d. Linden en C. v. d. Handel al spoe dig een prima „bakkie thee" aan boden. Het meren aan de ligplaats bij de Koninklijke Rotterdamsche Lloyd leverde geen extra moeilijkheden op, maar ging op de gewone ma nier „voetje voor voetje". Dan klonk plotseling radiotelegrafisch de boodschap van kapitein Hooger dijk: „Hij zit er mooi tegen an, Jan! Achter nog een metertje ruim te" en het karwei is gebeurd. Eén voor één vertrokken de W.F.- slepers en tenslotte bleef de „Wil tons" eenzaam aan de voorsteven Buurpraatje Machinist H. Kloeg in de machinekamer van de „Wiltons" In de Schiehaven

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 6