PUNT 1 Internationale havendag 17 NIEUWS In het kader van de Internationale Havendag bracht op 14 september een groep van ±120 deelnemers een kort bezoek aan onze werf. Het gezelschap arriveerde te 4.15 uur met de „Prinseplaat" in de haven en maakte in een 4-tal bussen een rondrit over het terrein. De kantine in dokkantoor-oost was het eindpunt. De bezoekers vertrokken om 5.15 uur naar Rotterdam. Uw veiligheidsinspecteur schrijft en uw Vic tor schrijft. En u, lezer, kunt uw voordeel hiermee doen. Doe het zelf, wordt u overal als het ware toegeroepen en uw geldbuidel heeft daar wel een gewillig oor voor omdat, wanneer u het zelf doet, dit veel goedkoper uitkomt. Wat echter is het geval? Met dit zelf-doen neemt ook het aantal ongevallen toe. Men zegt wel, goed gereedschap is het halve werk, maar dan dient er ook nog het halve vak manschap aan te pas te komen en dan be gint de trammelant en tierelier. Want de fijne kneepjes, die de vakman in zijn werk toepast, kent u niet wanneer u iets gaat be oefenen buiten uw vak en dat is belangrijk bij het voorkomen van ongevallen. Om die reden geven wij u de volgende ad viezen als u zo'n hobby gaat beginnen. 1. Neem een deskundige „in de arm" als u gereedschap gaat inkopen. U kent wel iemand die u daarbij wil helpen. 2. Goedkoop is duurkoop. Neem dus goede kwaliteit. Neem gereedschap wat zo goed mogelijk beveiligd is. 3. Bij het beëindigen van uw werk alles opbergen. Kinderen moeten er niet kun nen aankomen. 4. Scherp gereedschap beschermen met hou ten of leren hoes. 5. Elk stuk gereedschap op zijn eigen plaats, dan valt het ontbrekende op en grijpt u nooit verkeerd bij gebruik. 6. Natuurlijk past u het gereedschap doel matig toe. Indien het gevaarlijk is vooral niet gaan improviseren. 7. Electrisch gereedschap wordt veel „ge mold" door overbelasting. Dus niet mis bruiken. 9. Denk er om „Goed gereedschap is het halve (veiligheids) werk". Houd het dus scherp. 10. Houd uw gereedschap in goede staat. 11. Natuurlijk gebruikt u, net als op het be drijf, waar nodig, een bril. 12. Alle brandgevaarlijk werk doet u in de buitenlucht. 13. Specialistenwerk moet u overlaten aan de vakman. Als u dus ook bij uw hobby, punt één, vei ligheid, in het oog houdt, heeft u geen tram melant en tierelier en schept het voor u vol doening, dacht uw Victor.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 19