GOED WERK WORDT BELOOND NIEUWS 22 j Het voorspel: „Als nu nog het enthousiasme van de mensen, die geholpen hebben bij de bouw van dit ontwerp beloond zou worden met een prijs, dan zou ik dat fijn vinden. Dat hebben ze zeker verdiend." Aldus zei de heer P. Rietveld op 19 augustus en gaf uitgebreid college over het ontwerp en de op bouw van een W.F.-vrachtwagen, die zou meerijden in het bloemencorso op 21 augustus te Rotterdam. Toen stond de wagen nog onversierd en kaal in één der hallen van het Veilinggebouw op de heer F. Vogel te wachten. Deze zou met zijn bekend kunstenaarstalent de bloemversiering aanbrengen. „Wat hier allemaal staat moet verwerkt worden en ik hoop er iets goeds van te maken. Het wordt nachtwerk om het karwei klaar te maken" zei de heer Vogel, terwijl hij op de vele vierkante meters prachtige bloemen wees, die naast de wagen ston den. o De heer Rietveld vertelde hoe hij tot dit ontwerp is gekomen. Er moest echter veel geëxperimenteerd en geïmproviseerd worden. Met zijn mensen, de monteurs A. Kreuk en A. Bagchus, de carosserie- bouwer H. van Vliet en de schilder D. Krabben dam, heeft hij prettig kunnen samenwerken bij het overwinnen van vele moeilijkheden. „Er is veel fantasie voor nodig om iets te maken, dat het wezenlijke van ons bedrijf uitbeeldt. Maar dan is men er nog niet. Bij de practische uitvoe ring komen pas de moeilijkheden. Dan is het juist prettig om met mensen te werken, die het werk met enthousiasme doen en vakkennis bezitten. Het bouwsel moet bijvoorbeeld goed vast staan, want een rijdende auto maakt allerlei bewegingen."

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 24