Plezier na het werk De zomer is voorbij. Het wordt 's avonds vroeger donker en velen denken - na het zomeravontuur - weer aan hun winterse vrijetijdsbesteding. Hoewel het niet de bedoeling is om een vaste rubriek in het W.F.-Nieuws op te nemen onder de min of meer afgezaagde titel: „de mens en zijn hobby's", stelt de redactie zich voor toch iets van dien aard te gaan publiceren onder de titel: „Plezier na het werk". Als eerste, die dan de - naar wij hopen - lange rij gaat openen, ziet men hier de foto van één onzer veiligheidsinspecteurs, de heer A. Potuyt. Hij houdt er een vrij zeldzame hobby op na. In zijn vrije tijd is hij namelijk dirigent. Het gezelschap, dat hij dirigeert, bestaat uit pl.m. 30 leden. De heer Potuyt is al vele jaren een enthousiast muziekliefhebber. Zelf bespeelt hij diverse snaarinstrumenten. Ook zijn zoons en dochter hebben liefhebberij in het vak en thuis wordt er dus vaak - en familie - gemusiceerd. Zijn gezelschap - De Zwervers - staat in het seizoen vaak op de planken en met succes. „Ik vind dit een bijzonder prettige vrijetijdsbesteding. Niet alleen is men zélf bezig, maar ook de leden van het gezelschap besteden hun vrije tijd op verantwoorde wijze en ik vind het fijn, dat ik daarbij mag helpen", zegt de heer Potuyt. „Ik doe dit werk nu al pl.m. 12 jaar en het verveelt nooit. Naar ik meen zijn er op de werf niet veel amateur- dirigenten. Wel heel wat muziekbeoefenaars. Om succes te hebben met dit werk is een eerste, misschien wel dè voornaamste voorwaarde een goede geest in het gezelschap. Het zijn allemaal gewone mensen en dus echt geen engelen, maar met teamgeest valt er met amateurs zeker veel te bereiken. Ons genre is de lichte muziek, maar af en toe wagen wij ons ook wel op meer klassieke wegen. Niet al onze repe tities zijn wat men noemt inspannend. Wij doen het ook wel eens rustig aan, hoor! Iets opnemen op de band, laten afdraaien en het geval onderling bespre ken onder het genot van een kopje koffie, hoort er ook bij. Ja, ik hoop met dit werk nog lang te kunnen doorgaan. In de zomermaanden staan de repeti ties stil, maar nu gaan wij weer aanpakken." Tot zover deze amateur-dirigent en mét hem hopen wij dat hij met succes zijn „Zwervers" in goede banen zal blijven leiden. Op de tweede foto ziet men een groot gedeelte van het gezelschap poseren met de dirigent ernaast. NIEUWS 24 De heer Potuyt in zijn werk Nd het werk

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 26