Curieuse uitspraken Tuinieren in schafttijd op de werf NIEUWS 26 In het advies wordt tevens gestreefd naar het be trachten van de nodige uniformiteit m.b.t. de uit voering dezer maatregelen, zoals bij het aan- en af- ldokken, uitgifte en inname van gereedschap, ver strekking vuilwerkkleding, transport en vervoer, enz. Bij dit alles zal worden getracht om een advies te formuleren, dat door de overgrote meerderheid van ons personeel zal kunnen worden aanvaard waarbij men tevens uitgaat van de gadachte dat ook de maat- Tijdens verschillende mondelinge examens werden de volgende uitspraken genoteerd: 1. In Drenthe is minder woningnood, want daar zijn hunnebedden. 2. The table has legs. Have you also legs? No, sir, I have no solex, I have a bicycle. 3. Het arbeidsbureau heeft de taak de typiste en de directeur tot elkaar te brengen. 4. Het handhaven van de orde in de staat is de taak van mijn moeder. 5. Benelux betekent Amerika-Rusland-Nasser; die zijn het eens geworden. Vervolg van pagina 2 omslag. De kern van de zaak kan als volgt worden sa mengevat: Gestreefd wordt naar de invoering per 1 ja nuari 1961 van een vijfdaagse werkweek. De verwezenlijking van dit plan wordt mogelijk geacht indien: le. De uitvoering van het tot een minimum teruggebrachte werk op zaterdag, dat voor ons bedrijf absoluut onvermijdelijk is, wordt zekergesteld. 2e. Bij een ieder de bereidheid bestaat mede te werken aan een aantal productiviteitsver- hogende maatregelen, waardoor, conform de bij de C.A.O. gemaakte afspraken, voor komen wordt dat de werktijdverkorting pro ductieverlies tengevolge zal hebben. De feitelijke werktijden van de dagdienst en van de nachtdienst worden door bovengenoemde vertegen woordigers aan een nauwkeurig onderzoek onder worpen om tot een advies te komen, waarbij de voorwaarden voor een goede organisatie van het be drijf en de belangen van de werknemers zo juist mogelijk zijn afgewogen. Verder wordt onderzocht in hoeverre bepaalde alge mene maatregelen en voorzieningen kunnen worden getroffen om een vlotte gang van zaken in het bedrijt te bevorderen. Hierbij wordt een grotere uniformiteit van de in ons bedrijf geldende regelingen als essen tieel beschouwd. Op deze wijze zal niet alleen het verlies aan arbeids uren worden goedgemaakt, maar bestaat bovendien de mogelijkheid een aantal wrijvingspunten weg te nemen, waardoor ook de werkomstandigheden pretti ger kunnen worden. regelen die minder gunstig lijken en slechts een klei ne groep treffen, mede zullen worden aanvaard om dat in ons groot en gevarieerd bedrijf het nu een maal niet mogelijk is een regeling te treffen die tot in details aan ieders verlangens voldoet. Nadat de heer Blommers zijn toespraak had beëin digd, werd de bijeenkomst door de heer Wilton gesloten. 6. In een electrisch apparaat moet een gat zitten, waar de stroom door kan. 7. We sailed in a gondola and had a good look at all the canals: We raakten verzeild in de ondergrondse en hadden veel geluk op de kanalen. 8. Mijn hobby is bromfietsen repareren en er dan zo hard op rijden, dat ze gauw kapot zijn en weer gerepareerd moeten worden. 9. Tussen Dordrecht en Breda ligt de spoorbrug over de rivier Kwai. 10. Ten zuiden van Haarlem vindt men Walvis traan. 11. In Dinteloord verbouwt men Dintels. Liefhebbers van bloemen zoeken en vinden altijd wel middelen om hun hobby te beoefenen. Zo zijn onze medewerkers de heren P. van Steenis en J. de Graaf in schafttijd altijd in „hun" tuin te vinden. Die tuin -6x1 meter groot - ligt tegen de Noord-Westelijke hoek van de Scheepsbouw- loods en is beschermd door een „muur" van 3 ste nen hoog. De eerste fungeert dan min of meer als kweker en de tweede is te beschouwen als tuindersknecht. Op de foto domineren de zonnebloemen, maar er staan ook veel andere bloemetjes tussen. Ze vin den het prettig om dit tuintje bij te houden. Uit andere bron vernamen wij echter, dat er in die tuin iets vreemds heeft plaats gevonden. Ofschoon er dahiiaknollen zijn geplant, zijn er zonnebloemen gegroeid. Hoe dat is gebeurd, is nog altijd een raadsel voor de twee tuinlieden.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 28