OFFICIËLE MEDEDELINGEN Bedrijfsdienst Werktijdverkor ting INHOUD Officiële Mededelingen Bedrijfsdiens!omslag pag. 2 Werktijdverkorting omslag pag. 2 „Caltex Naples" verlaat - na geslaagde doop het bouwdokpag. 1 Bofors 40 mm geschutpag. 6 Uit de Oude Doos (14) Zr. Ms. Ram- monitor 2e klasse Luipaard"Bouw- nummer 96 pag. 10 Eerste afdeling in de machinefabriek bereikt tweehonderd werkdagen zonder ongeval met arbeidsonderbreking pag. 14 Ook de verzinkerij is een veiltgheidscom- petitie begonnen pag. 16 Internationale havendag pag. 17 Bedrijfsschool-Nieuws Herinneringen aan het vormingskamp Amerongen I960 pag. 18 Halt! Douane pag. 20 Vakantiekalender (gedicht)pag. 21 Goed werk wordt beloondpag. 22 Plezier na het werkpag. 24 Installatie groepscommissies pag. 25 Curieuse uitspraken pag. 26 Tuinieren in schafttijd op de werf pag. 26 De nieuwe telefooncentrale pag. 27 Het is echt geen oplichting, maarpag. 27 Kinderboekenweekpag. 28 Bus botst op vee-autopag. 28 In Memoriampag. 28 Personaliapag. 28 Willy Wilton-Fonds pag. 28 Excursies op de werfpag. 28 Advertentie pag. 28 Vakantie en liefhebberijenpag. 29 Vakantie I960 pag. 29 Kinderbrief aan een professor gedichtpag. 29 Financiële aktie voor polio-patiënten en blindenpag. 30 Nationale reclasseringsdagpag. 30 De Kinderboot Bezoek aan een filmstudiopag. 31 Koningin Shub-Ad of het geheim van de onderaardse grafkamerpag. 32 De sokken van de Sultan (gedicht) pag. 34 Vereniging W.F. Afdeling Harmoniepag. 35 Afdeling Hengelsportpag. 35 Dankbetuigingen pag. 36 Jubilarissen van de maand omslag pag. 3 REDACTIE-COMMISSIE: voorzitter: C. Keyzer leden: Redactie-adres: L. Giphart J. Koppe B. Blommers Afdeling Sociale Zaken KOPIE VOLGEND NUMMER: De kopie voor het oktobernummer dient vóór 10 oktober in het bezit van de redactie-commissie te zijn. Met ingang van 1 september I960 is ingesteld de be drijfsdienst, die belast is met instandhouding van het productieapparaat. Hierin is begrepen het onderhoud aan gebouwen, outil lage, bedrijfsinrichtingen, kranen en andere transport middelen, wegen, havens, kaden, telefoon en verdere communicatie-middelen, alsmede het toezicht op wijzi ging, uitbreiding of vernieuwing. Eveneens valt hieronder de verzorging van de in het bedrijf aanwezige installaties voor de levering van elec- triciteit, gas, water, perslucht, verwarming, propaan en zuurstof. Als hoofd dier afdeling is aangewezen de heer H. van Oostrom Soede. Zoals reeds eerder werd bekendgemaakt is er momen teel overleg gaande tussen vertegenwoordigers van de bedrijfsleiding en van de Ondernemingsraad over de uitvoering van de bij de C.A.O.-B gemaakte afspraken, inzake verkorting van de normale, wekelijkse werktijd tot 45 uur, die binnen de daarvoor gestelde tijd ge realiseerd dient te worden. De bedoeling van dit overleg is om te komen tot een gezamenlijk advies over de meest geschikte wijze waarop de arbeidstijdverkoring in ons bedrijf kan worden toegepast. De in het algemeen bij de werknemers levende wens om te komen tot een vijfdaagse werkweek is begrij pelijk. Voor een scheepswerf als de onze heeft dit echter zijn keerzijde. In de eerste plaats moet ermede rekening gehouden worden, dat ons bedrijf in belang rijke mate een dienstenverlenend bedrijf is. Het is absoluut noodzakelijk, dat de voortgang van het scheepsreparatiewerk op zaterdag wordt verzekerd. Daarom is een voorstel ontworpen waarbij binnen de vijfdaagse werkweek door een verschuiving van de werkdagen, voor een deel van de werf op de zater dag een vaste personeelssterkte wordt verkregen. Voor de hierbij betrokken werknemers zou deze verschui ving naar de zaterdag slechts éénmaal in een periode van een bepaald aantal weken plaatsvinden. In de tweede plaats moeten die maatregelen worden genomen, welke zullen voorkomen dat de werktijd verkorting een productieverlies tengevolge zal hebben, daar de goedkeuring door de Vakraad hiervan afhan kelijk wordt gesteld. Vervolg op pag. 26

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 2