KINDERBOEKENWEEK Bus botst op vee-auto IN MEMORIAM Personalia Willy Wilton-Fonds Excursies op de werf augustus-september NIEUWS 28 Omtrent de naderende Kinderboekenweek wordt voor belangstellenden het volgende medegedeeld. Lectuur voor kinderen is niet zomaar een vorm van ontspanning, maar een wezenlijk bestanddeel in de ontwikkeling naar volwassenheid. Daarom zijn er Kinderboekenweken nodig - héél nodig! Er is behoefte aan voorlichting, zowel voor ouders als kinderen; het is goed de kinderen goede kinderboeken te verschaffen en hun voor hun ver dere leven het boek als vriend mee te geven. Allerlei activiteiten moeten dienen om deze effec ten te bereiken. Overal wordt het Kinderboeken week-affiche opgehangen: een tekening van de vijf jarige Stefan Tamboer, die het vorige jaar de Kinderboekenweek-tekenwedstrijd won. Tijdens de Kinderboekenweek (29 oktober - 5 no vember) zal voorts in de boekhandel bij aankoop van minstens 2,50 aan Nederlandse kinderboe ken een Kinderboekenweek-geschenk worden uit gereikt in de vorm van een bouwplaat, naar ont werp van Wim Bijmoer, waarvan een Kinderboe kenweek-poppenkast kan worden gemaakt. Annie M. G. Schmidt schreef daar een poppenspelletje bij, dat staat afgedrukt in De Grabbelton, de kin derboekenkrant die gratis in de boekhandel is te krijgen. In deze Grabbelton staat ook een verhaal van Hans Andreus, waaraan een wedstrijd is ver bonden; wie er de mooiste illustratie bij maakt, wint een boekenbon van 50, Ga daarom in de herfstvakantie eens met uw kin deren een boekhandel binnen. Hoe vaak komt het niet voor dat men niet weet waar men „nu weer eens zal heengaan", en toch ook geen zin heeft met het kroost te blijven thuiszitten. Het uitje is goedkoop, want u bent natuurlijk nooit verplicht iets te kopen. En toch kan het heel gezellig zijn: u kunt de belangstelling van uw kinderen peilen, al lerlei dingen, waarvoor ze tot dusver nooit interesse toonden, blijken nu ineens grote aantrekkings kracht te bezitten. In de boekhandel kan zich een stuk „bewustwording" voltrekken! Wij lezen in „Het Vrije Volk" van dinsdag, 6 sep tember I960, het onderstaande bericht en vinden de leer van Darwin omtrent onze afstamming toch altijd nog iets prettiger. Op de Stadionweg te Rotterdam is vanmorgen vroeg een autobus met arbeidsters en arbeiders van de firma Jamin geslipt, toen de chauffeur plotse ling voor een uitwijkende auto moest remmen. Het wegdek was nat. De bus schoof tegen een vee-auto, die van de andere kant kwam en beide voertuigen liepen zware schade op. Zeven inzittenden van de bus, vijf vrouwen en twee mannen, werden licht gewond. Ze konden ter plaatse worden verbonden. Het vee in de andere wagen bleef ongedeerd. 10-8-1960: H. A. KELDERMANS - 22-jarig dienstverband als ketelmaker (oud-werknemer) Met leedwezen geven wij kennis van zijn overlijden. Zijn nagedachtenis zal door ons in ere worden gehouden. In verband met rechtigde leeftijd ontslag verleend A. J. Briedé A. Presburg L. van der Stroom P. Weenig A. P. Wendrich L. Marcus J. J. Braat D. C. Mörling het bereiken van de pensioenge- is per onderstaande data eervol aan: scheepsbeschieter 24-8-1960 bikker 27-8-1960 magazijnknecht 3-9-1960 beveiligingsbeambte 10-9-1960 corveeër 24-9-1960 kotteraar 15-10-1960 baas afd. kokers Sbw. 30-10-'60 archivaris-bibliothecaris 30-10-1960 Ontvangen van N. N. ten gunste van het Willy Wilton-Fonds 22, Maandag 15-8-1960 Robinson - Excursieclub te Nijmegen 70 personen. Woensdag 17 - 8 - I960 École de Mécanique et d'Électricité Couvet Neu- chatel Suisse - 35 personen. Dinsdag 23 - 8 - I960 Stichting Contactcentrum Bedrijfsleven - Onder wijs „St. Bernardinus College" te Heerlen 26 personen. Woensdag 7 - 9 - I960 Stichting Gaudeamus te Bilthoven 28 jonge componisten. Donderdag 8 - 9 - I960 École Nationale Supérieure du Génie Maritime te Parijs - 11 personen. Er bestaat gelegenheid tot plaatsing van enige PONS-TYPISTES op onze afdeling Mechanische Administra tie. Ervaring niet noodzakelijk. Leeftijd 15 tot en met 19 jaar. Sollicitaties te zenden aan afdeling Personele Zaken-Beambten.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 30