Kinderbrief aan een professor Vakantie en liefhebberijen VAKANTIE I960 Neen, professor 't is niet goed als ook Moe uit werken moet. Bedoelt u echt dat ied're vrouw Mee moet doen met Paps' gesjouw? Of bedoelt u soms een deel Dat moet lopen in 't gareel? En bijvoorbeeld „Moe met geld" Van de klus wordt vrijgesteld? Neen, professor, heus niet doen Laat mijn Moeke - zonder poen - Maar in huis bij Pa en kind. 'k Weet niet hoe u 't zeivers vindt Als de kinders vragen: Pa, 'k Heb ze nódig, waar is Ma? Als soms productiviteit Naar omhoog moet, zogezeid, Gooi er zelf een scheppie bij. Maar laat Moeke vrij en blij Boor die bron van vreugd niet aan In de krant heeft toch gestaan: Daar in 't Oosten is 't niet pluis Moe en Pa zijn daar nooit thuis Alle twee op de fabriek Alle twee in de techniek Alle twee in overall Neen, professor 't te dol Doe nou niet die wilden na Maak nou Moe niet als Papa Zijn er niet genoeg op straat 's Ochtends vroeg en 's avonds laat? Maak, professor, als het kan Er geen groter bende van. Dan maar minder geld in huis Maar laat Moeke echt nou thuis 'k Maak me echt een beetje boos Of zijn het praatjes uit de soos? En als 't heus niet anders kan: Trekt uw vrouw een werkpak an? G. 29 NIEUWS Eén onzer werknemers combineert twee prettige dingen: vakantie en hobby. Al enkele jaren verza melt hij stenen en hij heeft nu al een flinke ver zameling uit vele streken en landen. Vrienden en kennissen helpen hem graag bij dit prettige en leerzame werk. Enige tijd geleden las deze verzamelaar in een weekblad iets over de Duitse plaats Idar-Oberstein. In dit artikel - met plaatjes verlucht - werd ver meld, dat 90 van de wereldhandel in half-edel- gesteente daar geslepen wordt. Dit was dus wel echt iets voor deze liefhebber. Hij besloot dan ook zijn vakantie daar te gaan doorbrengen. Daarover schrijft hij nu het navolgende: „Het is daar niet alleen een prachtige landstreek met mooibegroeide bergen, maar ik heb er mijn hart kunnen ophalen aan alles wat mijn hobby betreft. In die streek zijn pl.m. 200 slijperijen. Men exporteert naar en importeert uit vele landen. In een groot tentoonstellingsgebouw kan men veel soorten bewerkte en onbewerkte stenen bewonde ren. Ik heb er een mooie verzameling gekocht en ben er nu - na mijn vakantie - echt trots op, dat deze in mijn kast ligt te glinsteren. In dit kastje brandt een lichtje, waardoor glans en kleur nog meer uitkomen. Van mijn vakantie geniet ik dus heel lang, want ik bekijk mijn nieuwe aanwinst met een loupe (10 x vergrotend). Steeds weer op nieuw. Met behulp van beschrijvingen in boeken over dit onderwerp leer ik er nu steeds meer van". Aldus schrijft deze enthousiaste stenenverzame- laar en wij wensen hem ook in de toekomst veel succes met zijn interessante liefhebberij. In het W.F.-Nieuws is altijd wel ruimte voor een recent verhaal uit de vakantiedagen eventueel mèt foto's, die na gebruik aan de eigenaar worden teruggezonden. Misschien zijn er wel korte-verhalenschrijvers, die na jaren nog wel eens willen lezen, wat zij in I960 hebben beleefd. Als dat het geval is, stuur dan iets in voor het oktobernummer en laat ook ons van uw belevenissen genieten. Mocht iemand menen, dat het lastig en bewerkelijk is om een en ander goed op papier te zetten, laat hij dan gerust de voornaamste punten van het verhaal noteren en doorzenden. Voor het beste verhaal - naar het oordeel van de redaktiecommissie - wordt een prijs beschikbaar gesteld. Inzendingen voor het oktobernummer tot 10 okto ber I960 aan de Redaktie W.F.-Nieuws.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 31