VERENIGING Afdeling Harmonie Afdeling Hengelsport rf 35 NIEUWS De Papendrechtse Muziekvereni ging „Excelsior" bestond enige tijd geleden 40 jaar. Ter gelegen heid van dit feit heeft onze Har monie op 13 augustus jl. een ju bileumconcert gegeven in de mu ziektent aan de Eilandstraat in Papendrecht. Het bestuur van „Excelsior" heeft dit gebaar op hoge prijs gesteld en het publiek was - ook volgens de woorden van de Ere-voorzitter - bijzonder enthousiast. Speciaal de voorzit ter van onze Harmonie, de heer L. M. van Os, kreeg een dave rend applaus voor zijn subliem uit gevoerde alt-sax-solo in het 3e nummer van het programma. Het Papendrechtse publiek toonde zich - terecht - trots op haar oud dorpsgenoot! Ons korps is daar geen vreemde! In 1957 heeft de Harmonie een 2e prijs behaald in het daar gehouden concours. o Na de prettige ontvangst in het mooie Dorpshuis marcheerde het korps, voorafgegaan door de W.F.-drumband naar de muziek tent. Precies 8 uur gaf de diri gent, de heer L. Th. Jansen, het aanvangssein voor de openings mars. In vlot tempo werd het 9 nummers tellende programma afgewerkt. Steeds meer publiek verscheen rond de muziektent. Het laatste nummer - De Taptoe - oogstte een daverend applaus; het was ook een prima vertolking. De indrukwekkende muziek van de inleidende geestelijke liederen greep het doodstilluisterende pu bliek aan en na afloop werd me nig woord van lof geuit. Tot slot speelde de Harmonie het „Wil helmus". De weg terug naar het Dorps huis vond wederom in marsorde plaats. Tot afscheid sprak daar de Ere-voorzitter van „Excelsior" een dankwoord. De heer Id. C. van Os zeide o.m., dat niet al leen de aanwezige Excelsiorleden met volle teugen hadden genoten, maar ook de aanwezige Papen drechtse gemeentenaren. De heer van Os vond de Taptoe „dende rend en daverend" en zoals hij zeide „af en toe liepen de rillin gen mij over de rug" tijdens dit nummer. De eerlijke en eenvou dige woorden van lof zullen on getwijfeld korps en dirigent goed doen. In de sportuitwisseling I960 tus sen N.D.S.M. (Amsterdam) en W.F. stond nog altijd een wed strijd op het programma tussen beide hengelaarsafdelingen van genoemde werven. Op 27 augustus was het zover. Twee E.V.A.G.-bussen brachten de W.F.-hengelaars en hengela- rinnen naar de hoofdstad. Het was een opgewekt gezelschap. De koffie in Noordwijk en de wan deling langs het frisse Noordzee strand verdreef de laatste resten slaap, die eventueel nog aanwe zig waren. Er was ook nog even tijd om Noordwijks-dierentuin te foto graferen. Enkele van onze dames Hoe vind je onssik? wilden namelijk persé met „die lieve sik" op de foto. „Sik" vond het ook fijn o In Amsterdam stonden aan de in gang van de N.D.S.M.-werf en kele hoofdbestuursleden van de personeelsvereniging en bestuurs leden van de hengelaarsclub ons op te wachten. De koffie was ook daar gaar en goed en na het bo terhammetje werd ons het pro gramma onthuld: de dames on der goed geleide per bus naar Monnikendam en Volendam, de heren per N.D.S.M.-boot naar het jachtterrein in het Noordhol lands Kanaal. De heer C. Vermey, voorzitter van het hoofdbestuur der perso neelsvereniging N.D.S.M. had voor zichzelf en een even bereid willige medebestuurder de aange name taak aanvaard om onze da mes veilig naar de binnenlanden van Noord-Holland te brengen en dan weer even veilig naar „Mar- canti" te loodsen. Dit is hun schitterend gelukt en wij zijn beide heren dankbaar voor hun goede zorgen, gewijd aan deze verantwoordelijke taak. o In bovengenoemd kanaal zouden de hengelaars trachten om baar zen te verschalken. Het was uit gezocht weer. Stralende zon en buitengewoon warm. Aldus géén

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 37