NIEUWS 2 9. Turbo generator 10. Asleiding 11Hoofdcondensaatpomp 12. Condensaatpomp ladingpompcondensor 13. Voedingwaterontluchter 14. Ladingpompcondensor 15. Ladingpomp 16. Smeerolie druktank 17. Smeerolie voorraadtank 18. Verdamper Omschrijving machinekamerplan. 1. Hoofdturbine 2. Hoofdcondensor 3. Tandwielkast 4. Ketel 5. Ketelplan 6. Manoeuvreerstand 7. Ketelbord 8. Hoofdschakelbord De scheepsvorm, die belangrijk is voor de economie van de voortstuwing, is door de werf ontwikkeld in samenwerking met het Scheepsbouwkundig Proef station te Wageningen. Extra zorg is besteed aan de verandering in het achterschip tengevolge van de toepassing van het zgn. Mariner-roer. De strijd tegen roestvorming (de vijand van reder en bouwer) begint al bij de gritstraalinstallatie en wordt voortgezet met speciale verfproducten en het gebruikmaken van het electrische geleidingsvermogen van zeewater in de 10 ballast tanks. Alle opvarenden worden ondergebracht in een dek huis midscheeps en een opbouw op het achterdek. Iedereen aan boord beschikt over een eigen éénper soons hut. Gebruik van hout is tot een minimum beperkt. Beschieting en scheidingswanden zijn opge bouwd uit asbestmateriaal, bedekt met kunsthars- plaat. In de salons is bij uitzondering hout-fineer gebruikt. Electriciens moeten 30 kilometer kabel ver werken en pijpfitters leggen 21 kilometer pijpleiding aan. Machine-installatie De machine-installatie voor de enkelschroef stoom turbinetanker „Caltex Naples" is door Wilton- Fijenoord in nauwe samenwerking met de technische dienst van de rederij ontworpen. Hierbij is gebruik gemaakt van de zeer gunstige ervaringen, opgedaan met de installatie van de s.t.t. „Caltex Rotterdam". Dit in het begin van 1956 door ons opgeleverde schip heeft ook een zeer moderne installatie, welke destijds door Wilton-Fijenoord in overleg met de rederij werd geconstrueerd.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 4