Mag ik uit Het jaar 1904 van u meenemen NIEUWS 8 Uit vroeger jaren De heer Van Varik zegt: „Vraag nu maar raak!" „Deze tekening gaat in het juiste vak," zegt de archief- bediende Het gesproken woord vervliegt Het geschrevene blijft. Deze spreuk en zeker de tweede regel wordt dagelijks toegepast door onze archivaris, de heer H. van Varik, maar wat blijft moet men ook kunnen te rugvinden. Toen ongeveer een jaar geleden uit de inmiddels gesloopte bun ker alle archiefstukken moesten worden overgebracht naar de bunker, welke tussen afdeling Sociale Zaken en de Bedrijfs- school staat, heeft de heer Van Varik wel eens het hoofd ge schud. Men bracht hem nl. zó véél en zó heerlijk doorelkaar- geklutst, dat het werkelijk een karwei zou worden er een echt archief van te maken. Behalve echter enkele schoonheidsfoutjes is het nu zover. Uitgaande van de stelling: verdeel en heers, heeft de archivaris de ruimten in de bunker verdeeld in zalen A t/m D. In die zalen zijn naar de bestaande afdeling in het be drijf de bescheiden opgeborgen. Zo vindt men er rekken voor directie stukken, Hoofdboekhouding, Be- drijfsboekhouding, Sociale Za ken, Rekeningen, Materiaal Re paratie, Bewapening, enz. enz. De rekken zijn weer onderver deeld en daarin staat dus het ge hele bedrijf „in papier" en alles kan worden teruggevonden en eventueel weer worden opge borgen. Er zijn archiefstukken, die 5, 10 of 30 jaar bewaard blijven, maar er zijn ook zeer oude archief stukken. Heel even mocht ik bij voorbeeld een blik slaan op een boek, dat het jaartal 1875 droeg, Van het Wilton-bedrijf en het Etablissement Fijenoord zijn daar papieren te vinden, die meer dan een eeuw oud zijn. Deze histori sche stukken worden met de no dige liefde door de 'heer Van Varik behandeld en beschermd.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 10